ЄС|NATO

Українська компанія разом з чеською розглядають можливість ліцензійного виробництва бойових машин піхоти ASCOD

Європейське відділення американської корпорації «General Dynamics», східноєвропейський промисловий конгломерат «Czechoslovak Group» та «Українська бронетехніка» розглядають можливість ліцензійного виробництва бойових машин піхоти ASCOD.

«Досвід сучасної війни продемонстрував величезну цінність броньованої техніки для збереження життя наших військових. Саме тому ми плануємо постачати та виробляти в Україні бойові машини піхоти стандартів NATO», – розповів Голосe українською гендиректор «Української бронетехніки» Владислав Бельбас.

Фахівці компанії спільно з військовослужбовцями ЗСУ, ДНДІ випробувань та сертифікації озброєння та військової техніки та спеціалістами холдингу «Czechoslovak Group» відвідали виробничі потужності General Dynamics European Land Systems у м. Трубія, Іспанія, де ознайомилися з унікальним виробництвом колісної та гусеничної техніки з використанням надсучасних технологій та у відповідності до стандартів NATO. Українські військовослужбовці випробували БМП з метою порівняння динамічних властивостей ASCOD з існуючою на озброєнні ЗСУ технікою.

Універсальна платформа ASCOD може бути оснащена різноманітними системами озброєння: бойовими модулями з автоматичними гарматами 30/40 мм типу МК 44 Bushmaster, баштами з гарматами калібрів 105 мм або 120 мм та протитанковими керованими ракетними комплексами.

Платформа оснащена унікальними системами балістичного та протимінного захисту, що забезпечує рівень захисту відповідно до STANAG 4569 – рівень 4 для балістичного захисту (бронебійний постріл калібру 14,5 мм) та рівень 4a/4b для протимінного захисту (10 кг вибухової речовини). ASCOD перебуває на озброєнні провідних армій світу та країн NATO таких як: Іспанія, Великобританія, Австрія та інших.

«Обговорюємо з General Dynamics European Land Systems можливість в найкоротший термін постачати ASCOD в Україну, якнайшвидше організувати виробництво та обслуговування платформи в Україні та інтегрувати передові системи озброєння, електроніки та зв’язку для досягнення оперативної сумісності ЗСУ та NATO» – розповів Бельбас.

Як повідомили у Defence Express Відносно ж реалізації CV90 для Чехії та Словаччини, то Братислава замовила 152 машини за 1,3 млрд євро, Прага – 246 одиниць за 2,2 млрд доларів. Обидва контракти передбачають локалізацію виробництва на рівні 40% та початок отримання перших машин з 2025 року. Таким чином вартість CV90 для цих країн складає від 8,5 до 8,9 млн євро за одиницю.

Щодо потенційного проєкту з виробництва ASCOD, то за отриманою від зброярів Defense Express інформацією, попередні оцінки демонструють можливість виробництва в Україні цих машин у версії БМП з 30-мм автоматичною гарматою з ціною на рівні близько 5 млн євро.

І якраз ціновий параметр за схожих умов локалізації буде важливим фактором вибором. Як і питання умов та ступеню локалізації, наявності виробничих потужностей та довжини “черги” з виробництва. І якщо ціна підтвердиться, то в цих умовах можлива конкуренція між ASCOD та CV90 – вже починає працювати для створення найкращих умов для України.

І об’єктивно уявити таку ситуацію ще декілька років тому було важко. Бо у 2020 році можлива “битва БМП” для ЗСУ виглядала у вигляді суперництва БМП-У, глибокої модернізації БМП-1/2, “Кевлара” на базі 2С1 “Гвоздика”, а також власного проєкту від “Української бронетехніки”.

Читайте нас : наш канал в GoogleNews та Facebook сторінка - Новини України