Новини

Українці у світі: де найбільше діаспори?

Українська діаспора має велике значення не лише для України в ці важкі часи, але й для світової спільноти в цілому, адже є її значною частиною. Величезна частка цих людей — це громадяни країн, у яких вони перебувають, тож це повноправні члени суспільства, які можуть впливати на різні процеси всередині країн, мають право голосу на виборах. Сьогодні портал української діаспори Стожари детально розповідає про географію нашої діаспори, адже ця інформація може багатьом допомогти визначитись з подальшою країною проживання чи тимчасового перебування.

Розподіл української діаспори по країнах

Українська діаспора представлена у багатьох країнах світу, проте її найбільша концентрація спостерігається в США, Канаді та Польщі. І це не дивно, адже країни Америки — це історично держави, які будувались мігрантами, тож, тут є відповідні програми для інтеграції нових громадян, умови для збереження культурної ідентичності, а рівень життя і кількість роботи дає змогу адаптуватись навіть людині без профільної освіти. Щодо Польщі, то зрозуміло, що сюди приїздять в першу чергу через географічну близькість з Україною, а також схожість менталітету.

Якщо говорити цифрами, то наразі через інтенсивну міграцію українців безпосередньо з України, а також між іншими країнами світу, відстежити точну кількість наших співвітчизників та їх розподіл дуже важко. Лише перед повномасштабним вторгненням у Канаді проживало понад 1 200 000 осіб українського походження, в США — близько мільйона лише офіційно. Це здавалося значною цифрою тоді, але наразі вона зросла приблизно на 300 000 для кожної країни. Щодо Польщі, то тут наразі зареєстровано близько мільйона українців. За цим показником її встигла обігнати Німеччина (1 200 000+ осіб), куди біженці активно переміщуються через можливість отримання там грошової допомоги, а також забезпечення житлом.

Серед інших країн з великою українською діаспорою слід відзначити Чехію, Угорщину, Болгарію, Молдову, Румунію, Португалію, Бразилію, Аргентину та інші країни Європи та світу, у кожній з яких є відчутна кількість українців. Безперечно, більшість з них рано чи пізно повернуть на батьківщину, але багато також і залишиться.

Фактори формування та розвитку українських діаспор

Вочевидь існує два основних фактори формування української діаспори. Перший — можливість отримати матеріальну допомогу від сторони, що приймає, наявність програм інтеграції, таких як мовні курси, можливість отримання роботи, навчання тощо.

Другий — клімат, зручність країни для проживання, її мовні традиції та культурна спадщина. Багато мігрантів працюють дистанційно або мають бізнес, тож обирають державу для проживання відповідно до власних уподобань та вартості життя в ній. Таким чином, вони мігрують до Португалії, Іспанії, Бразилії, а також у країни Азії та Океанії.

Роль української діаспори у розвитку України та взаємини з іншими країнами

Українська діаспора впродовж всієї історії підтримувала економіку України значним чином. Перекази коштів від українців, які працюють за кордоном, є важливим джерелом доходу для багатьох сімей в Україні. Крім того, українці займаються лобіюванням інтересів країни у міжнародних організаціях та політичних структурах різних країн. Ця робота часто залишається непомітною, однак вона дуже активно проводиться на всіх рівнях.

Значення співпраці з діаспорою для майбутнього розвитку України та відносин міжнародної спільноти

Співпраця та комунікація з українською діаспорою — це те, на що держава повинна звертати особливу увагу. Надання платформи та пільг для інвестування в українську економіку може принести значні інвестиції, що сприятиме її розвитку та створенню нових робочих місць. Люди, що перебувають за кордоном, можуть передавати унікальний досвід та знання, що допоможе підняти різні галузі промисловості та бізнесу на новий рівень, а значить підвищити їх привабливість для подальшого інвестування та розвитку. Не слід забувати також і про потребу збереження культурної ідентичності.

Українська діаспора й раніше мала великий потенціал для розвитку України та зміцнення її позицій у світі, збереження та поширення мовних традицій та культурної спадщини. Тепер, через її розширення, вона є одним з ключових ресурсів, який може допомогти розв’язувати важливі глобальні проблеми та підняти економіку на новий рівень.

Читайте нас : наш канал в GoogleNews та Facebook сторінка - Новини України