Право

На Київській митници призупинили контрабанду скам’янілих ракоскорпіонів віком біля 443 мільйонів років

Унікальні палеонтологічні цінності – скам’янілі ракоскорпіони віком біля 443 мільйонів років – митники зберегли від незаконного вивезення

Київські митники стали на заваді незаконному пересиланню за кордон уламків геологічних порід зі стародавніми (нині вимерлими) істотами, що мають наукове значення та культурну цінність.

Десять древніх каменів з відбитками істот митники виявили під час митного контролю трьох міжнародних поштових відправлень, які прямували з України за кордон. Відправником двох посилок до Таїланду та США значився один і той самий мешканець Тернополя, третя ж посилка прямувала з Києва до Іспанії.
Знахідки Київська митниця скерувала на експертизу до Національного науково-природничого музею України.

Як визначили фахівці музею, чотири скам’янілості (наук. – фосилії), що були відправлені до Іспанії – це плитки гірської породи з колекцією ракоскорпіонів, які мають майже цілі панцирі. Одна з плиток є унікальною, оскільки містить рештки одразу трьох ракоскорпіонів з кінцівками та зразки їх голів.

Дві фосилії, які прямували до Таїланду, виявилися цілими молюсками. Цілі зразки зустрічаються не часто і мають унікальне наукове значення. Ще одна скам’янілість – це фрагмент панцира ракоскорпіона.

У посилці ж до США знаходилися ще три фосилії, які фахівці ідентифікували як плитки червоного пісковику з тулубними панцирами шести так званих «девонських риб» з невизначеними фрагментами.

Вік всіх палеонтологічних зразків коливається в межах 408-443 млн років. Походженням вони з Поділля, басейну річки Дністер.

Київською митницею складено протоколи про порушення митних правил за ст. 473 Митного кодексу України. Палеонтологічні скарби вилучено.

Принагідно зазначимо, що законодавством України не передбачено цивільного обігу археологічних знахідок, усі археологічні предмети є власністю держави.

Читайте нас : наш канал в GoogleNews та Facebook сторінка - Новини України