ЕкономікаНовини

Українці можуть розраховувати на додаткову допомогу: хто отримає виплати

В Україні з 1 листопада набрала чинності урядова постанова про додаткову допомогу мешканцям деокупованих територій та евакуйованим.

Згідно з ухвалою, Міністерство з питань реінтеграції тимчасово окупованих територій України відкриває спеціальний рахунок для збору коштів донорів у Національному банку.

Очікується, що за рахунок зібраних коштів розмір допомоги для дітей та осіб з інвалідністю становитиме 3000 гривень, а інші отримають виплати 2000 гривень.

 Украинцы могут рассчитывать на дополнительную помощь: кто получит выплаты

Для тих, хто евакуюється, названо порядок виплат: “Укрпошта” на підставі відомостей “Укрзалізниці” за 3 дні до відправки евакуаційного поїзда подає Мінреінтеграції інформацію про кількість осіб, що евакуюються, та орієнтовну суму коштів; Мінреінтеграції протягом 2 днів з дня отримання подання перераховує кошти “Укрпошти”; “Укрпошта” протягом 5 днів здійснює виплати евакуйованим.

Для того, щоб отримати грошову допомогу особа, яка евакуюється, вона має пред’явити: документ, що засвідчує особу; документ, що підтверджує реєстраційний номер облікової картки платника податків; документ, що підтверджує інвалідність; свідоцтво про народження дитини на паперовому бланку або свідоцтво про народження.

На звільнених територіях місцеві органи влади протягом 7 днів після деокупації надають ОВА інформацію про кількість осіб, які проживали на момент деокупації та необхідну суму коштів; ОВА протягом 2 днів передають цю інформацію до Мінреінтеграції; Мінреінтеграція спільно з міноборони затверджує перелік деокупованих населених пунктів та протягом 2 днів після затвердження перераховує кошти “Укрпошті”; “Укрпошта” протягом 5 днів здійснює виплати безпосередньо людям, які мають право на виплату такої допомоги.

Таким чином, живі гроші люди матимуть змогу отримати протягом двох тижнів після деокупації.

Раніше віце-прем’єр Ірина Верещук повідомляла, що з листопада 2022 року мешканці щойно звільнених з-під окупації територій отримуватимуть додаткову грошову допомогу у розмірі 2200 грн. У жовтні за пілотним проектом мешканці звільнених населених пунктів у Харківській та Херсонській області почали отримувати 1200 грн.

Читайте нас : наш канал в GoogleNews та Facebook сторінка - Новини України