ЄС|NATO

Україна домовилась зі Сполученими Штатами про спільне виробництво озброєнь та військової техніки

Про це заявив президент Володимир Зеленський за підсумками зустрічі з президентом США Джо Байденом, переда Мілітарний.

Йдеться, зокрема, про системи протиповітряної оборони, які необхідні Україні.

ЗРК NASAMS. Фото з відкритих джерел
ЗРК NASAMS. Фото з відкритих джерел

 

За словами глави держави, візит у Вашингтон був дуже важливий. Досягнуто вагомих результатів. Сторони досягнули довгострокової домовленості працювати разом, аби Україна спільно зі США виробляла необхідну зброю.

“Це новий рівень нашої єдності! Копродукція в «оборонці» зі Сполученими Штатами – це історична річ. Нова промислова база, нові робочі місця для обох наших народів. Україна зможе виробляти, зокрема, ППО”, – зазначив Зеленський.

Він додав, що Україна готується створити нову оборонну екосистему разом зі США, щоб виробляти зброю, щоб “разом іще більше посилити свободу й захист життя”.

Україна розвиватиме виробництво озброєнь спільно з США

Також Сполучені Штати на тлі масштабної військової допомоги Україні, значно збільшують виробництво 155 мм артилерійських снарядів.

Вони прагнуть досягти випуску 100 000 таких боєприпасів на місяць вже у 2025 році.

Зазначимо, що зараз у США виробляють щомісяця 28 тисяч боєприпасів до великокаліберної артилерії. Американська сторона також працює із союзниками, щоб ті також збільшували виробництво оборонної продукції на власних потужностях.

США станом на серпень 2023 року, за даними Пентагону, вже передали Україні понад два мільйони 155 мм снарядів з початку повномасштабного російського вторгнення.

Читайте нас : наш канал в GoogleNews та Facebook сторінка - Новини України