українські військові Cateran Yomp’18
українські військові Cateran Yomp’18

Українські військові після важких поранень завоювали золоті медалі у марш-кидку у Шотландії

– Ukrainians?? Hi guys! – з подивом, але щиро й радо віталися ветерани війн з США, Британії, Грузії, Литви та інших країн, ледь побачивши синьо-жовті прапорці. Зовсім незнайомі люди дивилися на українців, як на старих знайомих, плескали по плечу і демонстрували неодмінне 👍. Принаймні, таке відчуття виникло у наших, коли вони вийшли на трасу марш-кидку Cateran Yomp’18.

Ветеранські команди зі всього світу, більше 100 діючих військовослужбовців. Усі вони мають важкі поранення, пройшли складний шлях реабілітації та відновлення. Але не втратили сили волі. І щоб довести це, щороку приймають участь у цьому заході. Цьогоріч вперше долучилися українці.

Наших було шестеро: старший — Максим Музика і, власне, п’ять учасників – Павло Мамонтов, Алексей Чушкин, Олексій Коротченко, Дмитро Фесенко і Сергій Романовський. Всі мали поранення, Сергій в бою втратив ногу.

Марш-кидок виконується протягом доби. Траса неймовірно важка – круті гірські підйоми, болотисті низини. Біль у ногах прикрашають лише чудові краєвиди Шотландії. Принцип оцінювання простий – необхідно вкластися в певний час на певній дистанції. Пройшов за нормативний час 35,4 км – отримай бронзу. Дійшов до відмітки 72 км – срібло. Здолав 86 км – золото.

Наші з самого початку вирішили – йдемо за золотом. Вперті ж хлопці. У підсумку – натерте все, що можна натерти, покусане мошкарою все, що можна покусати, болить все, що може боліти. Але результат!.. 5 золота і 1 бронза! Через до крові натерту культю і розряджений протез Сергій Романовський хоч і хотів, але не зміг продовжити путь. Та навіть за це він став неймовірним прикладом для інших. І його бронза є золотом для інших, хто йшов своїми…

Для чого такі складнощі? – запитає пересічний громадянин. На таке запитання у всіх тих, хто був на Cateran Yomp’18, відповідь одна – довести самим собі і оточенню, що вони можуть, попри рани і ампутації, бути самодостатніми. Наші п’ятеро хлопців сьогодні теж це довели. Чи зроблять це інші у такий чи інший спосіб? Це запитання, відповідь на яке можуть дати лише самі ветерани. І система реабілітації.

Роман Туровець

Фото: Максим Музика

Comments

0 comments

Залишити відповідь

Ваша електронна адреса не буде опублікована.

4 × five =

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.

Ми виявили Ad Blocker!

Для коректної роботи порталу просимо вимкнути Ad Blocker.
На сторінках відсутня агресивна реклама.

How to disable? Refresh