Новини

Українська економіка не може вийти з хронічної рецесії

У 2-му кварталі поточного року економіка нашої держави зменшилась на 1,3 відсотка. У порівнянні з попереднім кварталом, це скорочення є більшим на 0,2 відсотка, інформує Держстат.

У першому кварталі 2013-го валовий внутрішній продукт України зменшився на 1,2 відсотка. Відтак темпи спаду пришвидшуються.

Якщо порівняти з початком 2013-го, то спад посилився зокрема у добувній промисловості (з 0,1 відсотка до 1,6 відсотка) і будівництві (з 14,8 відсотків до 20,9 відсотків). Також впали темпи збільшення торгівлі (з 3,1 відсотків до 1,4 відсотка).

 

Спад на 3,1 відсотки зафіксовано в фінансовому секторі, при чому, це відбулося після підйому на майже 4 відсотки. Зазначимо, що скорочення нашої економіки могло бути ще гіршим. Проте Україну врятувало сільське господарство. Темпи зростання в цій галузі пришвидшилися від 5,7 відсотків до майже 21 відсотка.

Порівняно незмінними продовжують залишатися показники переробної промисловості: темпи скорочення зменшилися з 9,5 відсотків до 9,2 відсотків. Ціни в економічній сфері поки що не підвищуються. За результатами першого кварталу 2013-го дефлятор валового внутрішнього продукту складав 3,9 %, а за результатами другого – лише 2,1 %.

Ще більш показовою є структура валового внутрішнього продукту за категоріями кінцевих споживачів. У другому кварталі попит державного сектора зменшився на один відсоток. Тим часом валове нагромадження основного капіталу скоротило на 19,7 %. Разом з тим, пришвидшилося збільшення попиту домогосподарств (з 4,5 відсотків до 7,4 відсотків).

За словами керівника Інституту економіки та прогнозування НАН України Валерія Геєця, цьогорічні результати значною мірою залежатимуть від того торговельних воєн із РФ.

“Коли будуть оприлюднені дані III кварталу, можна буде оцінити вплив останнього торгового конфлікту на зростання ВВП. Поки оцінити цей вплив складно, але воно існує, і подальше загострення торговельних відносин здатне додатково погіршити річну оцінку” , – пояснив експерт.

Турбує те, що теперішній розвиток української економіки на дає приводів сподіватися на суттєве збільшення валового внутрішнього продукту за результатами наступного року.

Читайте нас : наш канал в GoogleNews та Facebook сторінка - Новини України