Новини

Україні не тільки можна йти в НАТО, а і необхідно йти в НАТО

   Паралельна реальність Путіна

Президент Путін вимагає від України гарантій, що Україна не вступить до НАТО.

Говорить голова Путіна Пєсков говорить про те, що НАТО порушив домовленості нерозширення альянсу на схід, досягнуті ще при Горбачові.

Розберемо ці дві заяви “по членам пропозиції”. Сякий-такий член буде дідусів, а сякий-такий – бабусин.

По-перше, хто-небудь може мені пояснити, популярний факін-російською мовою, яке мають право Путін чи Росія щось подібне вимагати від України? Україна, вона що, Путіну сват, брат, сестра або теща? Може, дружина? А, так, забув, у Путіна немає дружини. Тоді хто? Вотчина? “Сфера інтересів”? Вона щось йому повинна? Що саме?

По-друге, Україна зовсім легітимно має право вимагати від Путіна і Росії дотримання її територіальної цілісності, яку Росія не тільки віроломно порушила, всупереч всім міжнародним нормам, договорами і законами, але і здійснює руками спонсорованих терористів і секретних російських агентів акти військових і терористичних злочинів , включаючи вбивства як українських військових, так і цивільних осіб.

Так що це не Путін повинен або може вимагати чогось від України, чого він просто не має ні права, ні підстав робити, а Україна – що Україна і робить (хоча поки недостатньо).

Це таке ось марення перевернутого планкінга. Як і багато іншого, де війна – це мир, чорне – це біле, фашизм – це антифашизм.

Перейдемо до путінської промовистої голови Пєскова, який вже не знає, як поєднувати всю цю маячню, яку йому доводиться говорити, зі своїми серйозними активами на Заході. Малий не дурень, тому, швидше за все, починає розуміти всю глибину ризиків для своїх зарубіжних активів. Але “гнати пургу”, поки багато платять, він повинен.

Не було ніякої обіцянки не розширювати НАТО на схід. І бути не могло. Інакше НАТО вже б порушило цю обіцянку, з прийняттям прибалтійських країн.
Тоді ніхто не волав. Чому? Щось тоді було по-іншому? Нехай Путін зараз зажадає від НАТО і прибалтійських країн їх негайного виходу.
Ці вимоги забули пред’явити раніше? А що ж так, пам’ять тоді підвела, з приводу “домовленостей”?

Ці уявні “домовленості” – міф, пекельна неправда. Їх не могло бути, тому що у НАТО є статут, за яким прописані правила прийому та входження нових членів. Країни повинні робити заявку на прийом самі, і це добровільне рішення кожної окремої суверенної країни. НАТО нікого не запрошує і нікого не змушує. Країни туди повинні самі попроситися бути прийнятими. Так свідчить статут.

Статут не говорить про те, що країні XYZ може і повинно бути відмовлено в членстві. Згідно зі статутом НАТО, Україна має право подати таку заявку. Важливо розуміти, що статут НАТО не змінювався. Що це означає? Це означає те, що НАТО не тільки не давав жодних обіцянок Росії, але навіть і не міг юридично цього зробити !!! Інакше треба було б міняти статут, офіційно і гласно. Але він, повторюю, не змінювався, і всім це відомо, в тому числі і в Москві.
Насправді, незалежно від можливого марення Путіна, в Кремлі розуміють, що все, що я тут написав – правда. Але Кремль свідомо жене цю хвилю саме так і саме зараз – виключно для підтримки патріотичного духу своїх людей для свого власного рейтингу. Який все пре і пре до нових висот завоювань Геббельса (який, як відомо, “був дуже талановитою людиною”).

Я не політик, а тим більше – не український політик. Мій однофамілець, український політик Вадим Рабинович, виступає за позаблоковість України. Я не маю права нав’язувати своєї думки, тим більше, українцям. І Вадиму Рабиновичу зокрема. Але я висловлю свою приватну думку: Україні не тільки можна йти в НАТО, а і необхідно йти в НАТО! На кону не тільки геополітична і військова безпека України, а й виживання країни, як незалежної суверенної держави! Знаючи те, що думає Путін про “недонації” і “недодержави”. І що він, свого часу, пропонував полякам.

А якби я, коли-небудь, став президентом Росії, то за один термін свого правління тривалістю в чотири роки, я б підготував Росію до вступу в НАТО за більшістю необхідних критеріїв, включаючи громадську думку. Якби Росія перебувала твердо і чітко на рейках дорожньої карти щодо вступу в НАТО, не тільки Європа, але і весь світ став би безпечніше.

На жаль, на даний момент цього зробити неможливо, тому що російські армія і військовий бюджет, без НАТО, є, напевно, найбільшою статтею російського “РозПилу”, який робиться Путіним і Ко. На радість росіянам і ватникам, і під їх дзвінке улюлюкування.

Дописувач: Slava Rabinovich

Читайте нас : наш канал в GoogleNews та Facebook сторінка - Новини України

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.