Авторські статті

Українці, яким на даний момент 35-40 років можуть отримувати жебрацьку пенсію

Принаймнi так вважають незалежнi експерти, провiвши нескладнi арифметичнi дiї з офiцiйними даними статистики. Вони вирахували, що вже через 20 рокiв на одного дорослого припадатимуть два пенсiонери й одна дитина. I прогодувати себе та ще двох-трьох утриманцiв працездатний громадянин України фiзично не зможе – пише газета Експрес.

Адже перспективи, що вiн отримуватиме гiгантську зарплатню та сплачуватиме високi податки державi, мiзернi. Отож на бiльшiсть iз нас чекає не просто бiдна, а жебрацька старiсть, коли шматок хлiба видаватиметься розкiшшю.

“Я не хочу когось лякати, а лише прошу подивитись правдi в очi i замислитися над простими числами. Отже, сьогоднi ми маємо 42 мiльйони 708 тисяч осiб населення. Iндекс народжуваностi в Українi нинi становить 1,2 — тобто на кожну жiнку припадає, по сутi, одна народжена дитина. Крiм того, починаючи з 2013 року, маємо другу з моменту здобуття країною незалежностi хвилю емiграцiї: лише офiцiйно за цей перiод за кордон емiгрувало близько 70 тисяч осiб. Але реальне число буде в рази бiльшим.

Якщо так триватиме й далi, то навiть за найоптимiстичнiшими прогнозами через якихось 20 рокiв у нас буде 30 мiльйонiв населення. Якщо зробити аналiз за вiком, то стає страшно за країну: 15 мiльйонiв старi, 10 мiльйонiв дорослi, 5 мiльйонiв — дiти.

А тепер логiчне питання: яка пенсiя буде у 15 мiльйонiв пенсiонерiв за умови, що 10 мiльйонiв дорослих повиннi прогодувати ще 5 мiльйонiв дiтей? I яка ж гiгантська повинна бути зарплата в середньостатистичного українця в 2035 роцi, щоб прогодувати 2,5 утриманцiв i при цьому нормально жити? Уже сьогоднi тiльки близько 2 мiльйонiв українцiв генерують капiтал.

Тобто це люди, здатнi заробляти грошi “в плюс” для того, щоб країна вижила. Але власне ця категорiя осiб i виїжджає за кордон в основнiй своїй масi. Знаєте, не так давно спiлкувався з полiтиком, який вивчав електорат на своєму окрузi. Вiн подiлився, що з 20 тисяч осiб на цiй територiї проживають тiльки 5 тисяч працездатних. Але з них працевлаштованi лише 1,5 тисячi осiб. А пiдприємницьку дiяльнiсть провадять менше десятка людей. Це вам маленька iлюстрацiя для того, щоб ви розумiли, як виглядає наше суспiльство”, — каже Юрiй Романенко, директор Центру полiтичного аналiзу “Стратагема”.

Читайте нас : наш канал в GoogleNews та Facebook сторінка - Новини України

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.

3 + 17 =

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.