Заклик до введення санкцій та візових обмежень.
Конгрес Українців Канади (КУК) засуджує дії Президента України Віктора Януковича, який підписав низку законів, що обмежують свободу слова, свободу зібрань, право на належне проведення правосуддя та свободу асоціацій; серйозно скорочують політичні права та свободи громадян в Україні.
Закони, що введені в дію, призначені зупинити мирні протести на Євромайдані, які показують рішучість українського народу жити у вільному, справедливому та демократичному суспільстві. Замість того, щоб вести конструктивний діалог зі своїми громадянами, уряд придушує ці протести через репресії, цензуру та залякування.
КУК закликає Канаду, разом зі своїми американськими та європейськими союзниками, до негайного введення візових обмежень та індивідуальних фінансових санкцій проти осіб, відповідальних за порушення прав і свобод людини в Україні.
“Після вступу на посаду, Президент України дав клятву дотримуватися Конституції і захищати права і свободи українського народу. Сьогодні, підписуючи ці закони, Президент де-факто перетворив Україну на поліцейську державу, – сказав президент Конгресу Українців Канади Павло Ґрод. – Ці закони були прийняті в порушення Конституції України і з брутальними порушеннями парламентських процедур. На жаль, Президент Янукович висловив підтримку як авторитарним методам схвалення, так і змісту та сутності цих законів”.
КУК висловлює повну солідарність з народом України у їх мирній боротьбі за побудову вільної і демократичної держави. Президент КУК дав роз’яснення щодо ситуації в Україні в інтерв’ю Національним новинам CTV NationalNews, після прийняття нових законів проти протестуючих.
“Ми стривожені, що українці зіткнуться з жорстокими репресіями, оскільки ці драконівські закони вступають в силу негайно, – сказав Ґрод. – Ми вражені, як Голова Верховної Ради України Володимир Рибак зрежисував це незаконне голосування допустивши насильство щодо опозиційних депутатів, вийшовши за межі допустимого».
Підписання так званих «диктаторських законів» за один день перетворило країну на поліцейську державу, яку багато експертів тепер порівнюють з Росією, Білоруссю та Північною Кореєю. Не меншу стурбованість викликає і те, що в той же день, коли Президентом було підписано «диктаторські закони», також звільнено командувача Сухопутних військ Збройних сил України, главу Адміністрації Президента, та призначено більше 70 нових суддів по всій Україні, з метою консолідації контролю над збройними силами, судовою системою в додаток до контролю законодавчих органів та органів виконавчої влади.