Новини

Україна продовжує торгувати застарілим озброєнням

Державна служба експортного контролю оприлюднила інформацію про кількість озброєнь, переданих Україною за кордон у 2012 році.

Найбільшими покупцями української стрілецької зброї стали США

Про це пише “Комерсант-Україна” з посиланням на Держслужбу експортного контролю.

Згідно з повідомленням, звіт “Про обсяги міжнародної передачі окремих категорій озброєнь, здійсненої Україною в 2012 році” розміщений на сайті Держслужби експортного контролю. Подібна інформація публікується з 2004 року і служить основою для щорічного Регістра звичайних озброєнь ООН, який формується за рахунок добровільної передачі урядами даних про експорт та імпорт різних видів озброєнь.

Найбільшими покупцями української стрілецької зброї стали США, які отримали 90 тис-гвинтівок і карабінів, а також Німеччина – близько 29 тис револьверів, пістолетів, гвинтівок і карабінів. Також 22 тис гвинтівок і карабінів були направлені в Судан, 15 тис – до Чаду і 11 тис – до Канади, пише видання.

Як пояснив експерт Центру досліджень армії, конверсії і роззброєння Сергій Згурець, США і Німеччина є “основними покупцями раритетної стрілецької зброї”. Слід зазначити, що ці країни і раніше активно скуповували в Україні стрілецьку зброю. Наприклад, в 2011 році Німеччина придбала понад 53 тис гвинтівок і карабінів, а США – понад 143 тис одиниць цих же видів зброї.

При цьому основними покупцями української бронетехніки були країни Африки, Південно-Східної Азії, а також Ірак.

Зокрема, в рамках раніше укладених контрактів 99 танків Т-72 були направлені в Ефіопію (два роки тому Україна підписала контракт на постачання 200 танків до Ефіопії), 62 бронетранспортерів БТР-3Е1 – в Таїланд, а 48 одиниць різних модифікацій БТР-4 і 11 одиниць модифікацій БТР-80 – до Іраку.

Як повідомляється, досить великим покупцем торік став Судан.

Крім стрілецької зброї, в цю країну було поставлено 10 танків Т-72, ??1 БТР-70 і 14 бойових машин піхоти – БМП-1. Судан також закупив 11 122-міліметрових самохідних гаубиць 2С1 “Гвоздика”, 80 безвідкатних знарядь і 29 протитанкових гранатометів і рушниць. Це держава купувала українське озброєння і раніше.

За даними Держслужби експортного контролю, нових держав-покупців української зброї в 2012 році не з’явилося.

Згідно щорічнику СІПРІ-2012 “Озброєння, роззброєння та міжнародна безпека”, з 2007 по 2011 рік Україна продала озброєнь на суму більш 2,4 млрд доларів (2% світового експорту озброєнь). Це забезпечило нашій країні 12-е місце в світовому рейтингу експортерів зброї.

Читайте нас : наш канал в GoogleNews та Facebook сторінка - Новини України