Новини

Археологи знайшли найдавніший місячний календар в історії людства

Археологи знайшли найдавніший місячний календар в історії людства. Несподіване відкриття фахівці зробили, піднявшись над полями Абердиншира у Шотландії. Пізніше, у результаті розкопок вчені виявили там 12 заглиблень, що символізують фази місяця. Також ці ямки могли позначати 12 календарних місяців і у них, швидше за все, були вкопані дерев’яні стовпчики.

Все свідчить про те, що суспільство стародавніх мисливців-збирачів, які жили в Шотландії, відраховувало роки і місяці

Команда фахівців із Бірмінгемського університету припускає, що вік їхньої знахідки становить близько 10 тисяч років.

Таким календарем користувалися стародавні люди, які займалися полюванням і збиральництвом. Перші розкопки пройшли тут у 2004 році. Вчені вважають, що календар періоду мезоліту, знайдений в Уоррен Філд, на тисячі років старший, ніж аналогічні споруди у Месопотамії, які до цього вважалися найдавнішими.

До речі, шотландський календар орієнтований на точку сходу сонця у день зимового сонцестояння. Це дозволяло первісним людям робити поправку на реальний астрономічний час і знати напевно, коли чекати чергової зміни сезону. Професор Вінс Геффні розповів: «Все свідчить про те, що суспільство стародавніх мисливців-збирачів, які жили в Шотландії, відраховувало роки і місяці. Також люди вміли відстежувати сезонні коливання місячного циклу. І все це було за 5 тисяч років до того, як перші календарі з’явилися на Близькому Сході».

Дейв Коулі, представник британської Королівської комісії, що займається історичними пам’ятками Шотландії, зазначив: «Ми фотографували шотландські рівнини з повітря останні 40 років і відкривали такі археологічні пам’ятки, які ніколи б не помітили з землі. Але Уоррен Філд – це щось особливе. Приємно думати, що наше дослідження з повітря дозволило дістатися до місця, де, можливо, було відкрито саме час».

Археолог Шеннон Фрэйсер зазначає: «Це чудовий пам’ятник, унікальний для Британії. Наші розкопки дозволили доторкнутися до культури людей, які жили 10 тисяч років тому. І тепер ця знахідка дає нам ще більше розуміння щодо відносин цих людей з часом і з небесними сферами», пише ZN.UA.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.

Ми виявили Ad Blocker!

Для коректної роботи порталу просимо вимкнути Ad Blocker.
На сторінках відсутня агресивна реклама.

How to disable? Refresh