Україна може покладатися на НАТО, сказав Генеральний секретар під час візиту до Києва

«Україна може покладатися на подальшу політичну і практичну підтримку з боку Альянсу», – сказав Генеральний секретар НАТО членам Ради національної безпеки і оборони України у вівторок (22 вересня 2015 року) в Києві. «У ці важкі часи Україна може розраховувати на НАТО», – наголосив він.

Під час засідання Ради під головуванням Президента України Петра Порошенка Генеральний секретар обговорив реформи в Україні, поточну ситуацію на сході України і майбутнє відносин між НАТО і Україною. На цій зустрічі пан Столтенберг підписав дві угоди – одну задля офіційного затвердження дипломатичного статусу представництва НАТО в Україні, і другу – на підтримку України в сфері комунікацій. Офіційні представники НАТО і України підписали також третю декларацію на посилення технічної співпраці між НАТО і Україною у військовій галузі.

«НАТО надає Україні політичну і практичну підтримку», – сказав Генеральний секретар. – Ми підтримуємо вашу незалежність і територіальну цілісність, і ми підтримуємо цілковите виконання Мінських угод. Це залишається єдиним виходом з кризи». Генеральний секретар схвально відгукнувся про важкі рішення, які довелося прийняти країні в сфері політичних реформ, але за його словами, «це демонструє, що Київ виконує Мінські угоди. Важливо, щоб ви продовжували у тому ж дусі».

Пізніше під час візиту пан Столтенберг зустрінеться з Олександром Турчиновим, секретарем Ради національної безпеки і оборони, Володимиром Гройсманом, головою Верховної Ради, прем’єр-міністром Арсенієм Яценюком.

НАТО заснувала п’ять Цільових фондів, які вже функціонують. Втілюються проекти в галузі командування і управління, кібербезпеки, тилового забезпечення, медичної реабілітації і переходу від військової кар’єри до цивільного життя. НАТО також відрядила радників до Міністерства оборони і Генерального штабу, які працюють над питаннями військової реформи. НАТО і Україна також тренуються разом як у військовій справі, так у виконанні цивільних завдань, як, наприклад, спільні навчання з реагування на катастрофи «Україна – 2015», що відбуваються на цьому тижні.

NATO

Comments

0 comments

Про Андрій Петренко

Avatar

Залишити відповідь

Ваша електронна адреса не буде опублікована.

eight − six =

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.

Ми виявили Ad Blocker!

Для коректної роботи порталу просимо вимкнути Ad Blocker.
На сторінках відсутня агресивна реклама.

How to disable? Refresh