Авторські статті

Україна діє виключно в інтересах миру – Президент

   Президент Петро Порошенко заявив, що його ключова позиція як Президента – встановлення та підтримання миру на Донбасі.

В інтерв’ю телеканалу «Україна» Президент заявив: «На сьогоднішній день за моїм наказом забезпечений режим припинення вогню, з чіткою процедурою, яка узгоджена з ОБСЄ, відводу важкої техніки та артилерії. Ми робимо все можливе, щоб неухильно дотримуватись Мінських угод».

Глава держави наголосив на тому, що Спеціальна моніторингова місія ОБСЄ чітко підтверджує – українська сторона відкриває вогонь тільки у відповідь та для захисту своїх позицій. У той же час, незаконні збройні формування часто використовують як важкі міномети, так і артилерію. «Єдине, чого нам вдалося домогтися – суттєвого обмеження, практично припинення використання систем залпового вогню», – відзначив Президент.

Глава держави повідомив, що зараз Україна вийшла з ініціативою відводу танків, легких мінометів і артилерії калібром менше 100 мм до лінії, яка зазначена у Мінських домовленостях. Також Президент наголосив на необхідності такого пункту Мінських угод, як відновлення мовлення українських теле- та радіоканалів.

Президент особливо звернув увагу на те, що зараз пропагандистськими методами робляться заяви, що нібито Збройні Сили України готуються до наступу. «Хотів би вас запевнити, що Збройні Сили України і я як Верховний головнокомандуючий даємо чіткі гарантії – неухильно дотримуватись Мінських домовленостей. Ми не перейдемо у наступ. Ми жорстко будемо виконувати всі взяті на себе зобов’язання, але разом із тим ми маємо захистити мирних громадян, і, якщо українські війська будуть атаковані, ми зробимо все можливе, щоб забезпечити їх захист. Негайно буде введений військовий стан, я подам відповідний законопроект у Парламент, і країна дуже швидко перейде на військові рейки, тому що захист суверенітету, незалежності та територіальної цілісності держави є моїм прямим конституційним обов’язком», – заявив Глава держави.

Президент зазначив, що Україна повинна забезпечити розбудову своїх Збройних Сил як ключового елемента безпеки та існування Держави. Глава держави назвав безглуздими звинувачення у порушенні Мінських домовленостей через проведення міжнародних військових навчань, оскільки у Мінських документах жодного слова щодо проведення таких навчань не має. «Ми зробимо все, щоб Україна була здатна себе захистити», – заявив Петро Порошенко. Президент зазначив, що Україні у навчанні військових сьогодні допомагають США, Канада, Польща, країни Балтії, очікується долучення до цієї допомоги Австралії.

Глава держави закликав кожного долучитись до процесу забезпечення миру. «Від кожного з нас дуже багато залежить. Кожен пост в Facebook, кожна листівка, кожен заклик до того, щоб ми забезпечили мир і не дали можливість окупаційним військам зі зброєю руйнувати цей мир, бойовикам готуватись і здійснювати наступ, в якому загинуть люди, – це завдання кожного з нас. Об’єднавшись, ми виграємо цю битву за мир», – заявив Петро Порошенко.

Прес-служба Президента України

Читайте нас : наш канал в GoogleNews та Facebook сторінка - Новини України