Війна РФ проти України

Українці в ОАЕ створили перший у світі військовий електромобіль-амфібію

Конструктор і кандидат технічних наук з України Олександр Кузнецов та його команда розробили та виготовили перший у світі гібридний багатофункціональний броньований електромобіль STORM.

Він здатний плавати по морю і витримує хвилю до 1,5 м.

Прототип автомобіля почали розробляти в Києві два роки тому. Він міг триматися на воді та пройшов успішні випробування на Дніпрі. Але в команди не було технічної та економічної можливості, щоб створити повноцінний зразок. Згодом українці переїхали в ОАЕ й в партнерстві з оборонною компанією Streit Group за п’ять місяців вони зібрали перший дослідний зразок.

На автомобілі броня фінського виробництва. Амортизатори, що витримують навантаження 65 тонн, ми замовили в Австралії.

Електробатарею за нашими кресленнями виготовили в Китаї на тому самому заводі, де виробляють акумулятори для Tesla.

Компанія в Шарджі для нас виготовила на замовлення гумові гусениці, міцніші і зручніші в експлуатації, ніж наявні аналоги, – сказав Олександр Кузнецов

На піску автівка може розганятися до 140 км/год і працювати без зупинок від 18 до 36 годин. В дорозі її електричний акумулятор заряджає дизельний генератор.

Машина з додатковим обладнанням також зможе занурюватися під воду. На виставці IDEX-2021 в Абу-Дабі її представлять на гусеницях, але планують створити і версію з колесами.

Крім того, автомобіль хочуть озброїти кулеметом, протитанковою системою та українським комплексом “Сармат”.

Читайте нас : наш канал в GoogleNews та Facebook сторінка - Новини України