Війна РФ проти України

Український безпілотний AWAСS – Gekata випробували у небі

Повітряний комплекс радіотехнічної розвідки Gekata від НВЦ “Інфозахист” на базі БПЛА PD-2 від Ukrspecsystems розпочав льотні випробування

НВЦ “Інфозахист” розпочав проведення льотних випробувань своєї нової розробки – повітряного комплексу радіотехнічної розвідки Gekata, який призначений для виявлення цілей радіостанції на відстані в сотні кілометрів. Вперше ця розробка була представлена ​​на виставці “Зброя та Безпека” у 2021 році. Про це повідомляє Defense express.

Gekata здійснила свій перший політ, піднявшись у небо з невеликого аеродрому під Києвом. Під час польоту, крім роботи самої системи радіотехнічної розвідки, проводився вимірювання впливу контейнера на льотні характеристики PD-2.

Основою комплексу Gekata є 10-кілограмовий контейнер із обладнанням для ведення радіотехнічної розвідки, який встановлюється на дрон PD-2 від Ukrspecsystems.

Контейнер Gekata встановлюється замість електронно-оптичної станції.

За задумом розробників весь комплекс складається з наземної станції управління та шести дронів з “Гекатою”. Три БПЛА повинні перебувати в небі та змінюються по черзі для забезпечення цілодобового моніторингу по фронту 100 км та на глибині до 450 км від місця баражування.

Це дозволяє в режимі 24/7 збирати інформацію про всі об’єкти супротивника, що випромінюються в радіопросторі і точно визначити їх координати. Тобто йдеться не тільки про пункти управління та командно-штабні машини, а про контрбатарейні радари, РЛС зенітно-ракетних комплексів або літаків, але навіть про звичайні радіостанції рядових бійців противника.

І робити це зовсім непомітно, барражуючи над своєю територією. Бо, по-перше, Gekata тільки збирає дані, не випромінюючи нічого, а по-друге – PD-2 має розмах крила до 5 метрів, що робить його виявлення РЛС досить складним завданням.

Загалом можливості Gekata дозволяють відстежувати одночасно до 200 цілей і передавати інформацію про них в режимі он-лайн. Або у разі повної “радіотиші” або автономного польоту накопичувати цю інформацію на внутрішніх носіях.

Фактично рішення НВЦ “Інфозахист” у вигляді “рою” БПЛА дозволяють замінити “класичні” літаки радіотехнічної розвідки або мережі наземних станцій РТР на кшталт “Кольчуги”.

Зазначимо, що PD-2 може перебувати у повітрі близько 10 годин і підніматися на висоту до 5 км, дальність керування дронів становить понад 220 км.

Беспилотный AWAСS – Gekata испытали в небе

Також необхідно відзначити, що дрон PD-2, крім традиційного літака, має VTOL-варіант, коли за допомогою двох додаткових секцій він здатний злітати і садитись вертикально. Це дозволяє експлуатувати його навіть із непідготовлених майданчиків.

Читайте нас : наш канал в GoogleNews та Facebook сторінка - Новини України