Коли на навчання Combined Resolve XI до Німеччини виїхала рота 24-ї мехбригади, були скептики, які сумнівалися у піхоті. Мовляв, це вам не десантура, піхоті не вистачить запалу… Таки да, піхота не дуже схожа на ескадрон гусар летючих. Проте справу свою знає добре і робить її ґрунтовно. І цей пост про механізовану роту на Combined Resolve XI присвячую тим самим скептикам.
Сьогодні наша рота під командуванням старшого лейтенанта Юрія Капустяка прийняла перший бій на цих навчаннях. Не буду вдаватися в деталі, чому противник з’явився на фланзі нашої роти – адже українці стояли в центрі бойових порядків. Можливо винна погода – другий день безперервний дощ, все й всі в багнюці, хтось міг розкиснути. Але не наша піхота…
Цілком ймовірно, що противник вже планував отримати подяки за захоплення нашого командно-спостережного пункту… Але суворі українські піхотинці вважали інакше: ніхто не може ходити нашими тилами! Ні в дощ, ні в іншу погоду. Ніхто! Тим більше без запрошення.
У підсумку – легкий танк «Скімітар» та інсталяція Т-80 (макет на базі М-113) перетворилися на нерухомість. Легкий танчик став умовним металобрухтом, а «Т-80» зазнав пошкоджень (ну не може БМП-2 зовсім знищувати танки, навіть з «майлс»). Українці теж понесли втрати – бойова машина піхоти та два члени її екіпажу. Але наші бойові порядки та спостережний пункт залишилися там, де їх поставили. Ібо так має бути. Крапка.
Іронія долі: за правилами навчань, «знищена» техніка виведена з навчань до завтра, а її екіпажі будуть ночувати в казармах, а переможці залишаться під дощем. Втім, завзятих українців така перспектива не лякає: «королевські» піхотинці посилюють інженерне обладнання позицій та готують «сюрпризи» до наступу умовного противника. А що вдієш – нинішня українська піхота не менш «гостинна», ніж десантура.
Далі буде.