Авторські статті

УДАР вимагає вже сьогодні скасувати пільги народним депутатам

Фракція “УДАР” вимагає скасування необґрунтованих пільг народним депутатам. Про це заявив народний депутат від “УДАРу” Віктор Пинзеник, представляючи в парламенті проект закону “Про внесення змін до Закону України “Про статус народного депутата України”, який внесли депутат від “УДАРу”. 

“Мати такі пільги абсолютно ненормально ні з економічної, ні з моральної точки зору. Це тим більш неприпустимо в тих умовах, в яких наразі перебуває країна”, – сказав Пинзеник. 

Законопроектом передбачається скасувати низку норм, якими народним депутатам України створюються відповідні привілеї та переваги. Зокрема, вилучено норми закону щодо: зарахування часу, коли народний депутат тимчасово не працював, у зв’язку з неможливістю надати йому попередню, або  рівноцінну роботу, до загального і безперервного стажу роботи; зарахування до загального трудового стажу перерви в роботі дружини (чоловіка) народного депутата у разі непрацевлаштування її (його) за місцем проживання чоловіка (дружини), що давало право на встановлення процентних надбавок до заробітної плати, на пенсію на пільгових умовах і у пільгових розмірах.

Проектом Закону пропонується скасовати норму, що гарантувала виплату матеріальної допомоги у розмірі заробітної плати з урахуванням усіх доплат та надбавок, яку отримують працюючі нардепи,  а у  разі  неможливості працевлаштування після зазначеного строку за колишнім депутатом гарантувала збереження  матеріальної  допомоги  у розмірі 50 відсотків заробітної плати з урахуванням всіх доплат та надбавок,  яку отримують працюючі депутати до досягнення ними пенсійного  віку  за  умови,  що їх трудовий стаж перевищує 25 років для чоловіків і 20 років для жінок.

У законопроекті також вилучено норму, відповідно до якої час роботи у Верховній Раді  України поширюється на строки присвоєння військових та спеціальних звань.Та скасовано норми, відповідно до яких у разі виходу на пенсію народному депутату виплачується  грошова  допомога  в  розмірі  дванадцяти місячних посадових окладів працюючого нардепа.

Також у проекті закону пропонують вилучити норми щодо виплати матеріальної допомоги на оздоровлення нардепа в розмірі подвійної місячної  зарплати; про відшкодування витрат, пов’язаних із переїздом на роботу до Верховної Ради України і попереднє місце роботи. Замість безкоштовного проїзду усіма видами транспорту передбачено затвердити ліміт коштів, який щомісяця видається кожному депутатові для проїзду територією України.

Норму щодо забезпечення народних депутатів житлом замінено нормою, що визначає право на отримання щомісячної компенсації для оренди житла або винайму готельного номера. Список народних депутатів, які отримують компенсації на оренду житла та винаймання готельного номера, підлягає щоквартальній публікації в газеті “Голос України” та щомісячно оприлюднюється на сайті Верховної Ради.

“Якщо рішення про скасування пільг не буде ухвалене сьогодні, воно не буде ухвалене ніколи”, – наголосив Віктор Пинзеник.

Верховна Рада 301-м голосом підтрима законопроект “УДАРу” і ухвалила його в цілому, скасувавши таким чином низку пільг депутатів.

Читайте нас : наш канал в GoogleNews та Facebook сторінка - Новини України