Новини з Австрії

У Відні відмовилися від феєрверку та «Маршу Радецького» через російську агресію в Україні

Пратер відмовляється від феєрверку через агресію в Україні. З цієї причини Зелені проти традиційного виконання «Маршу Радецького» на новорічному концерті Віденського філармонічного оркестру.

Цього року частина новорічного маршруту знову проходитиме у Пратері (Відень-Леопольдштадт). Вже з 11-ї години ранку можна зарядитися гарним настроєм на Wintermarkt. З 8 вечора на Riesenradplatz проходитиме вечірка, де на відвідувачів чекає музика від поп-музики до соулу та реггі. Для всіх працюватимуть атракціони та бари. Однак цього року великого феєрверку не буде.

«Організатори пояснили, що це недоцільно, зокрема через війну в Україні. Проте опівночі на сцені відбудеться пірошоу із пожирателями вогню. 1 січня новорічний концерт транслюватиметься на великому світлодіодному екрані з 11 години ранку.

Цього року знову відбудеться класичний новорічний концерт Віденського філармонічного оркестру. Концерт відбудеться у віденському музикферайні.

Щороку наприкінці року знову спалахують дискусії про Маршу Радецького. Твір був написаний у 1848 році Йоганном Штраусом (батьком) та присвячений фельдмаршалу Йозефу Венцелю Графу Радецькому фон Радецьцю. Традиційно вона завершує новорічний концерт Віденської філармонії та викликає бурхливі оплески публіки.

«Чи є Марш Радецького, написаний на честь генерала, правильним сигналом у зв’язку із загибеллю людей в Україні?» — запитав ведучий ORF Мартін Тюр у зіркового диригента Франца Вельзера-Міста, тим самим підігравши громадську думку.

Наразі критичні голоси на адресу маршу Радецького звучать і від політиків. Депутат від партії Зелених Єва Блімлінгер послалася на інтерв’ю ORF з Вельзером-Местом у Твіттері та виступила проти його виконання.

За матеріалами: https://www.heute.at/
Фото: HERBERT P. OCZERET / APA / picturedesk.com (Archivbild)

Читайте нас : наш канал в GoogleNews та Facebook сторінка - Новини України