Діаспора

У Відні 90-річну дружину підозрюють у вбивстві власного 93-річного чоловіка після пожежі у квартирі

Дружину 93-річного чоловіка, яка загинула внаслідок пожежі в кімнаті в четвер увечері, було заарештовано за підозрою у вбивстві

90-річну жінку було надто перевантажено доглядом за чоловіком, крім того, у неї виникли розбіжності з домоуправлінням. За даними поліції, від розпачу вона влаштувала пожежу за допомогою газет. Після цього жінка хотіла покінчити життя самогубством.

Пожежну бригаду підняли по тривозі приблизно о 2.30 ранку. Пожежники витратили близько двох годин на гасіння пожежі. Пожежним довелося використати дихальні апарати, щоб стримати полум’я. Було задіяно 27 осіб та шість автомобілів.

90-річну жінку врятували з балкона за допомогою поворотних сходів. Для її чоловіка допомога прийшла надто пізно. Жінку, яка постраждала від отруєння димом, уже поміщено під варту.

Після пожежі, причина якої спочатку була незрозуміла, за розслідування взялося Управління кримінальної поліції землі Відень. У ході розслідування з’явилася обґрунтована підозра, що 90-річна жінка навмисне влаштувала пожежу. Вона хотіла вбити чоловіка, а потім себе. Він, як кажуть, давно страждав на тривалу хворобу.

Цей злочин – один із серії подібних трагічних вбивств, коли родичі не могли більше справлятися з доглядом за своїми близькими. Лише місяць тому 84-річний чоловік убив свою 82-річну дружину та сімейного собаку через тяжку хворобу. У лютому 60-річний чоловік у Граці вбив свою матір і брата, а потім наклав на себе руки, тому що був перевантажений турботою про них.

[su_posts template=”templates/list-loop.php” posts_per_page=”4″ tax_term=”6″ order=”desc”]

У четвер, організації з догляду, профспілки та організація соціального страхування звернули увагу на цю проблему. Вони бачили необхідність поліпшення реформи системи охорони здоров’я, проведеної федеральним урядом. Пільги для родичів, що доглядають, недостатньо значні. Наприклад, лише близько 24 000 із загальної кількості в 950 000 родичів, що доглядають, мають право на сімейний бонус у розмірі 1 500 євро. Необхідною умовою є рівень догляду 4 та самострахування або постійне страхування родичів. За даними організації установ соціального страхування, також “неможливо гарантувати”, що бонус членам сім’ї виплачуватиметься у заплановані терміни з 1 січня 2023 року через підготовчу роботу, необхідну для виплати.

“На жаль, цього року вже було кілька випадків, коли люди похилого віку не справлялися із завданнями з догляду. Тому ми повинні швидко вжити превентивних заходів, щоб запропонувати людям допомогу. Нашим пріоритетом має стати швидка розробка заходів щодо захисту людей похилого віку, зокрема, від подібних актів відчаю”, – зажадала прес-секретар FPÖ у справах жінок та людей похилого віку Роза Еккер. “І не варто забувати про те, що багато людей похилого віку в нашій країні – особливо під час пандемії – за останні два роки стали самотніми і почуваються покинутими”.

NEOS також критикує той факт, що реформа охорони здоров’я, яку так пишно прославляли ÖVP та “зелені”, в основному передбачає виділення додаткових коштів на стаціонарний сектор. “Передача ще трохи грошей до рук деяких дбайливих родичів не вирішує структурних проблем – і, крім того, уряд не має уявлення про те, як люди можуть старіти вдома”, – каже представник з питань охорони здоров’я Фіона Фідлер. “Завжди багато говорять про “амбулаторне лікування перед стаціонарним” і “догляд вдома” – але реформа охорони здоров’я цього федерального уряду не передбачає конкретних поліпшень у цій галузі. Однак такі трагедії відбуваються все частіше, і вони повинні стати тривожним сигналом про те, що в сфері домашнього догляду багато не так. Ми не повинні залишати літніх людей самих”.

За матеріалами: https://www.oe24.at/
Фото: ©TZ ÖSTERREICH

Читайте нас : наш канал в GoogleNews та Facebook сторінка - Новини України