На сторінці Верховної Ради у Facebook увагу українців звертають на статтю на сайті sprotyv.mod.gov.ua, яка опублікована на сайті. Тема – як збирати і передавати інформацію про ворога.
Так українцям радять збирати і передавати дані про пересування ворога, але робити це потрібно обережно, щоб не наразити на небезпеку себе. Не треба ставити окупантам прямих питань про їхні війська, намагатися не виявляти зайвої агресії під час розмови. Але разом з тим, намагатися обережно розпитувати звідки приїхали чи далеко їхали. Це стосується і чисельності.
Під час відео або фотозйомки намагатись робити це максимально приховано, обережно, використовуючи укриття. При цьому одразу придумати просту та ймовірну легенду, що саме ти робиш у цьому місці (утекла домашня тварина, пішов за продуктами чи ліками, відвідати хворого…).
Генштаб ЗСУ радить передавати інформацію про пересування ворожої техніки українськими військовими або керівництвом своїх населених пунктів, районів, областю
Після передачі фото чи відео, матеріал потрібно одразу видаляти з телефону. Намагатися не вести записи, а запам’ятовувати ті чи інші речі. По можливості запису шифрувати – замінювати назви техніки на щось інше, наприклад на список покупок продуктів чи ліків.
Нагадаємо також, що не можна фоторафувати та викладати у мережу переміщення українських військ.
Раніше повідомлялося, що важлива інформація про злочини окупанта в Україні повинна бути акумульована і задокументована правильно. Для цього є єдиний ресурс – https://warcrimes.gov.ua/, з яким працюють всі правоохоронні та державні органи.
Крім того, головний прокурор Міжнародного кримінального суду у Гаазі Карім А.А. Хан просить усіх документальних свідоцтв військових злочинів передавати йому ці матеріали на електронну пошту:
otp.informationdesk@icc-cpi.int. Писати можна будь-якою мовою – для нього зроблять переклад.
“Скидайте фото, відео, документи, свідчення очевидців”, – йдеться у повідомленні.
Ось про які факти слід повідомляти: про вбивства російськими окупантами мирних жителів; варварських ракетно-бомбових та артилерійських ударів по лікарнях, школах, житлових будинках та інших цивільних об’єктах.
Нагадаємо, що в ЗМІ та в соцмережах можна побачити дуже багато фейків, тому українців просять довіряти лише перевіреній інформації з офіційних джерел. На сторінці Офісу Президента у Facebook опубліковано список офіційних телеграм-каналів обласних військових адміністрацій (ОДА). Не варто піддаватися паніці та емоціям. Українці тримаються стійко, захищають свою землю та готові дати гідну відсіч ворогові, який ступив ногою на нашу землю.