Новини з Австрії

У травні кліматичні активісти хочуть паралізувати рух у Відні три тижні

З вівторка кліматичні активісти «Останнього покоління» хочуть почати блокувати ранковий рух у Відні у чутливих точках у третій хвилі акцій протесту.

“Ми плануємо акцію щодня протягом як мінімум трьох тижнів, можливо, четвертий тиждень”, – заявив у четвер представник руху Флоріан Вагнер. У будь-якому випадку, поки що це наймасштабніша акція протесту «останнього покоління».

Здебільшого акції знову пройдуть за знайомою схемою: активісти хочуть вийти на вулиці рано вранці у будні, щоб якомога довше порушувати рух транспорту. “Але ми також привертаємо увагу акціями, а це означає, що більше людей, які хочуть взяти участь, зв’язуються з нами”, – сказав представник організації.

Можливо, найвідоміший член групи, співзасновник Марта Крумпек, не зможе брати участь на початку хвилі, оскільки з вівторка вона відбуває двотижневий термін за несплачені адміністративні штрафи. “Вона з’явиться пізніше”, – запевнив Вагнер.

Запланована хвиля – третя у Відні. У січні та лютому активісти вже на кілька тижнів тимчасово паралізували рух транспорту у федеральній столиці. У ході акцій у січні було здійснено 52 арешти та складено понад 200 протоколів. Під час другої хвилі у лютому було заарештовано 126 людей. У федеральних землях також останнім часом майже щодня відбуваються акції групи. В основному клімаактивісти практикують приклеювання до проїзної частини з метою зупинення руху у критичних точках міста. Але є й інші дії: наприклад, на автомобільному саміті 19 квітня один із членів облив Федеральну канцелярію олійною рідиною, а також у неділю вони зірвали Віденський міський марафон у неділю.

Читайте нас : наш канал в GoogleNews та Facebook сторінка - Новини України