У тій складній ситуацій ми досягнули головного – єднання української армії та українського народу

19 березня заступник Голови ВО “Свобода”, народний депутат України Олег Панькевич відвідав українських військових, які тримають лінію оборони в Херсонській області. Націоналіст привіз їм рації, спальні мішки та інші необхідні речі. Поспілкувався з військовими, які сьогодні усвідомлюють покладену на них відповідальність, та мешканцями Херсонщини, які мало не щодня збирають кошти, теплий одяг та продукти для місцевих прикордонників.

– Пане Олеже, з якою метою Ви поїхали в Херсон?

? Як народний депутат я є уповноважений від фракції ВО “Свобода” у Херсонській області і це моя чергова поїздка. Цього разу основною її метою було відвідати наших військових у Чаплинському та Каланчацькому районах, адже відомо, що окрім Криму, окупанти вже ввійшли на територію Херсонської області і там встановили свої блокпости. Відповідно я мав попередню інформацію, що українські військові там офіційно проводять навчання, але фактично вже сформували лінію оборони. Відтак я зібрав певну суму коштів, дізнався, що саме потрібно для них купити, і відвідав їх. Разом із нашими партійцями ми завезли 10 комплекцій рацій, 20 спальних мішків і туристичні килимки. Також розпитали, що ще їм треба, і побачили реальну тамтешню ситуацію. Мені було дуже цікаво побувати на кордоні і переконатися, що ми маємо надійний захист.

? Які настрої на Херсонщині серед військових?

? За той місяць, коли я тут був востаннє, Херсонщина дуже змінилася. Тепер на багатьох рекламних щитах, так званих біл-бордах, замість попередньої інформації про Партію регіонів та інших політиків, які на них красувалися, рясніють дуже гарні гасла. Наприклад, гасло “Україна – єдина” на тлі синьо-жовтого прапора. Або ще одне: маленька дівчинка в національному строї пише гасло: “Моя мама – українка”. Це вражає. Переїжджаючи через Дніпро на виїзді з Херсона по обидва боки на мості можна побачити синьо-жовті стрічки – їх прив’язали учасники акції “Єднання через Дніпро”, яку перед тим проводили мешканці Херсонщини, зокрема і наші партійці.

Люди вже зрозуміли, що вони захищають свою батьківщину, що є Україна, яку вони мають берегти. Одразу за Херсоном поряд з постом ДАІ блокпост – місцева громада зорганізувалася і допомагає міліції чергувати, унеможливлюючи таким чином імовірність незаконний дії і провокацій. Бачимо позитивні речі – співпрацю громадськості і міліціонерів, які теж стоять з національними прапорцями і очевидно, що зараз не думають про хабарі, а просто виконують свою роботу. Принаймні, в мене склалося таке враження.

? А в людей є відчуття тривоги? Чи вони очікують висадки окупантів?

? Ті мешканці Херсонщини, з якими я зустрічався, кажуть, що навіть не сподівалися нападу зі сходу і реальної загрози війни. Вони з одного боку дивуються, а з іншого відчувається, що в їхній свідомості відбулася певна революція. І це можна назвати позитивом. Це те, що ми – свободівці –зрозуміли ще 1991 року, коли у першій програмі “Свободи” писали, що Росія – не наш стратегічний партнер, а реальна загроза, яка була від сходу завжди, і тепер себе активно проявила. Мешканці козацького краю зараз теж відродилися. Це відчувалося і на вічі, що відбулося в будень наприкінці робочого дня і на яке прийшло кілька сотень людей. Виявляється, херсонці сюди приходять щодня із антипутінськими гаслами, і збирають кошти, які одразу везуть своїм військовим.

Змінилася також і головна площа Херсону. Місяць тому, виступаючи тут перед громадою, я говорив, що прийде час, коли отого бронзового Леніна на цій площі не буде – і от його там вже немає. А серед численних написів на постаменті виділяється один – “Небесна сотня”. Зрозуміло, що херсонці хочуть, аби ця площа стала символом іншого життя. Зараз немає злочинної системи Януковича, але є інша загроза, і люди об’єднуються, аби захистити себе від неї. Але найглибші враження в мене були після спілкування з військовими, яких ми відвідали. В них дуже високий патріотичний дух, і це не голослів’я. Сьогодні у тих частинах перебувають військові родом з різних регіонів України, і вчилися вони в різних навчальних закладах, і не лише українських, але всі готові захищати свою землю. Ким би не був військовий – чи прикордонником, чи танкістом, чи десантником – кожен з них налаштований рішуче.

Один із командирів показав нам на своєму телефоні фотографію, яку йому принесли з сусіднього села: дитячий малюнок, на якому зображені військові, із підписом: “Ми дякуємо вам за те, що ви є”. Знаєте, військові зазвичай мало говорять, але в ту мить відчувалося, що фотографія того малюнка для нього є дуже дорогою. Отака там атмосфера. Враження, що в тому негативі, у тій тривозі, у тій складній ситуацій ми досягнули головного, – єднання української армії та українського народу. Якщо те єднання триватиме, то звичайно, що той народ буде непереможний, попри сьогоднішні труднощі.

– У ЗМІ часто поширюють інформацію про те, що нашим військовим бракує навіть найнеобхіднішого – продуктів. Це правда?

? Знаєте, мене запросили на обід, і я мав приємність скуштувати військової каші. Тому можу запевнити: з продуктами проблем немає, у військових повні намети харчів, які їм постачають навіть місцеві мешканці. Натомість відчувається потреба у військовому спорядженні: двадцятирічне руйнування армії зараз дається взнаки, як ніколи. Бракує військових наметів, приладів нічного бачення, біноклів, рацій, які зараз дуже потрібні, адже мобільні телефони просто глушать. Не встигли закупити військовим і достатньо спальних мішків, адже серед них є частина нових контрактників, які ніколи не були в таких польових умовах, а через оголошену тривогу їм довелося їхати так, як є. Місцеві підприємці привезли їм взуття. Є повідомлення, що на лінії командування вже зробили запити щодо розмірів черевиків, одягу, тощо. Я сподіваюся, що це є наслідком нашого голосування у Верховній Раді і того, що ми передбачили значну суму коштів для війська. Звичайно, є певні бюрократичні перепони, але зараз ми всі маємо зрозуміти, що армія нам дуже потрібна.

– Чи є зараз прояви сепаратизму на Херсонщині? ? Я думаю, що говорити про сепаратизм і на Херсонщині, і в інших регіонах України не потрібно, оскільки немає ґрунту для сепаратизму, про це свідчать всі соціологічні дослідження. Сьогодні є не сепаратизм, а намагання агресора – Російської Федерації ? через відповідні інструментарії та агентуру впливу дестабілізувати ситуацію, і вони це роблять як у південних, так і у східних регіонах. Кілька днів тому з’явилася інформація від виконувача обов’язків міського голови Херсона, що є група депутатів у міській і в обласній раді, які можуть скликати сесію і робити відповідні звернення до Російської Федерації про приєднання. Мене тривожить те, що фактично паралельно були сигнали від Аксьонова з Криму про те, що треба допомагати нашим південним областям. Всі розуміють, що означає з їхніх вуст слово “допомагати”. А також були коментарі від політиків про те, що Україна заважає Придністров’ю. Це така собі інформаційна підготовка для агресії у південному напрямку. Крім того, нещодавно виконувач обов’язків міського голови Херсона на прес-конференції повідомив громадськість про відеоролик, який поширює ФСБ Росії з метою дестабілізувати наших військових. У цьому сюжеті українських прикордонників закликають “не бути гарматним м’ясом для поганої української влади”, адже на українсько-російських кордонах вже зібралося кілька тисяч російських військовиків. Відповідно реагуючи на таку інформацію, я написав депутатське звернення до голови СБУ з проханням зупинити можливі сепаратистські кроки, відшукати і покарати відповідно до закону усіх причетних до поширення цього повідомлення.

Нещодавно, до речі, відбувся так званий сепаратистський захід на Херсонщині – схожі акції проводили паралельно у Дніпропетровську, Донецьку, Запоріжжі і в Харкові. На головну площу прийшло кілька сотень молодчиків з російськими прапорами, але вже через годину на площу прийшло в десять разів більше людей, які вирішили відреагувати на цю провокацію. Тобто коли сепаратистів, які приїхали з іншої області, було 300 осіб, то 4 тисячі мешканців Херсону готові були дати їм відсіч. І це надзвичайно важливо, адже провокатори думали, що їх будуть зустрічати, як визволителів – з хлібом, з квітами, що люди клюнуть на їхню пропутінську пропаганду, сценарій якої втілили в Криму. Тому за Херсон я особисто спокійний. Козацький дух, який там сьогодні відродився, буквально витає в повітрі…

Леся Басараб,
Газета ВО “Свобода”

Comments

0 comments

Залишити відповідь

Ваша електронна адреса не буде опублікована.

12 − two =

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.

Ми виявили Ad Blocker!

Для коректної роботи порталу просимо вимкнути Ad Blocker.
На сторінках відсутня агресивна реклама.

How to disable? Refresh