ЄС|NATO

У Табачника підготували зміни правил вступу у виші. Наступного року на абітурієнтів чекатимуть несподіванки

Старшокласникам варто поквапитися з вибором вузів і професії – у наступному році правила вступу можуть істотно змінити. Над цим уже щільно працюють в Міносвіти .

«Проект нововведень формували виключно з пропозицій від вузів. Незабаром його виставимо на сайті міністерства для обговорення, – розповів «Вестям» директор департаменту вищої освіти МОН Юрій Коровайченко. – Так , є пропозиція скоротити кількість вузів , куди можна подавати документи. Можливо, вступати можна буде відразу в три вузи (цього літа могли пробувати свої сили в п’яти вузах – Авт.). Також може скоротитися вступна кампанія , і кожна категорія вступників буде подаватися в свій час. Приміром, спочатку документи подають ті, хто хоче вчитися на бакалаврів , потім на фахівців і т. д.».

За його словами , є пропозиція прибрати третю хвилю зарахування на бюджет , так як зазвичай на другий вже списки сформовані.

У вузах навіть більш радикально налаштовані.

«Думаю , можна було б скоротити кількість спеціальностей на вибір до двох. Тобто можна відразу подавати документи в три ВНЗ на дві спеціальності в кожному , – каже декан інженерно-фізичного факультету КПІ Петро Лобода. – Це допоможе абітурієнтам ретельніше зважувати своє рішення. Часто абітурієнти подають документи на математика , на інженера і ще на медика про всяк випадок. А так ми отримаємо студента , який чітко визначився з майбутньою професією і орієнтований на неї. А для вступу вистачить і десяти днів. Якщо абітурієнт чітко знає , на кого і куди надходитиме, то встигне за тиждень подати документи. А не бігатиме між вузами , подавати документи, потім забирати і нести в інший» .

Із змінами міністерства згоден і ректор Дніпропетровського нацуніверситету ім. О. Гончара Микола Поляков. «Але я вважаю, що потрібно вводити всі зміни в якості експерименту на окремих факультетах, – каже Поляков. – До речі , ми ще пропонували, щоб ЗНО з профілюючих предметів абітурієнти складали безпосередньо у вузах, тоді ми зможемо набрати кращих».

Якщо скоротять час для вступу, абітурієнти елементарно можуть не встигнути подати документи до ВНЗ, вважає координатор громадської ініціативи «Студентський захист» Андрій Черних: «Не всі довіряють електронній системі подачі документів , адже вона може дати збій. А влітку не так просто дістатися до деяких регіони – проблеми з транспортом. Не варто «різати» і третю хвилю зарахування . Але я підтримую скорочення кількості ВНЗ для вступу».

Новий Погляд

Читайте нас : наш канал в GoogleNews та Facebook сторінка - Новини України

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.