ЄС|NATO

У столичній школі діти, які не вивчатимуть російської, не отримають документ про освіту

У київській школі №76 ім. Олеся Гончара батьків п’ятикласників поставили перед фактом: другою іноземною їхні діти вивчатимуть російську мову, інакше – не отримають документ про освіту.
Така ситуація склалася у школі, яка має статус закладу з поглибленим вивченням української мови та літератури.
Про це у своєму блозі пише журналіст Дмитро Гнап.


“На початку навчального року батькам п’ятикласників цієї школи повідомили, що другою іноземною мовою вводиться російська. Частина батьків обурилася, оскільки вважає, що і першу іноземну мову – англійську, дітям викладають не достатньо: лише три години на тиждень. А якщо і вводити другу іноземну, то, наприклад, німецьку чи французьку. Оскільки, принаймні, на рівні спілкування та читання, майже всі київські діти російську і так знають”, – описує ситуацію Гнап.
Натомість, керівництво школи повідомило батькам, що потяг уже пішов, рішення прийнято на рівні управління освіти і змінити вже нічого не можна.
У відповідь, ініціативна група батьків провела анкетування, за результатами якого 60% батьків п’ятикласників були проти російської і бажали аби діти вчили якусь європейську мову в якості другої іноземної.
“Я подзвонив Олені Знак – директору цієї 76-ї школи. Вона підтвердила, що російська для п’ятикласників справді вводиться, що змінити вже нічого не можна, попри протести батьків. А тих, хто проти, директор назвала: “кількома незгодними”, – каже Гнап. – Також, пані директор додала, що діти, які не відвідуватимуть уроки російської – будуть не атестовані, а відтак, не зможуть отримати документ про освіту”.
Завтра о 18.30 відбудеться засідання ради школи, де буде обговорюватися питання введення російської мови і протести батьків.
Якщо журналістам чи політикам цікава ця тема, адреса школи: м. Київ, вул. Жмеринська 8 (Святошинський район).
Раніше міністр освіти та науки Дмитро Табачник заявляв, що введення його відомством вивчення російської як другої іноземної мови не є обов’язковим і школярі зможуть самостійно визначитись, яку мову хочуть вивчати як другу іноземну.

Читайте нас : наш канал в GoogleNews та Facebook сторінка - Новини України