Війна РФ проти України

У США повідомили, чи направлять кораблі до Чорного моря за уламками збитого РФ БПЛА MQ-9 Reaper

Під час підсумкового брифінгу після проведення он-лайн зустрічі у форматі “Рамштайн” міністр оборони США Ллойд Остін та голова Об’єднаного комітету начальників штабів США Марк Міллі частину часу присвятили втраті над Чорним морем БПЛА MQ-9 Reaper, який впав у результаті дій російських винищувачів.

Джерело: Defence Express

Зокрема Марк Міллі повідомив, що дрон впав саме через “навмисну агресивну поведінку”, яка була “дуже непрофесійною та дуже небезпечною”. Водночас він зазначив, що поки не з’ясовано чи був “фізичний контакт” російського винищувача з MQ-9 Reaper та будуть це з’ясовувати.

Також він зазначив, що уламки дрона знаходяться на глибині 4000-5000 футів (1,2-1,5 км) й тому будь-яка операція з їх підйому буде вкрай складною. До того ж, були прийняті кроки для того, щоб знищити на дроні все те, що має будь-яку цінність для противника.

 

Тобто з вже з цього цілком зрозуміло, що будь-яких активних дій щодо збитого MQ-9 Reaper у практичній площині з боку США не буде. Й тому на питання чи буде США вводити кораблі до Чорного моря для підняття уламків голова Об’єднаного комітету начальників штабів лише зазначив, що в акваторії є кораблі союзних країн та повторив, що будь-яка операція з підйому уламків буде надскладною. Таким чином вірогідність того, що США направлять у Чорне море свої кораблі – вкрай мала.

Зрештою, навіть у дипломатичній площині з боку США все звелось до виклику посла РФ, а також телефонної розмови міністра оборони США Ллойда Остіна з Шойгу в якій він закликав “поводитись безпечно та професійно”. Водночас Ллойд Остін також підкреслив, що США будуть продовжувати польоти дронів “там де дозволяє міжнародне право”.

 

MQ-9 Reaper (всі світлини: US DoD)
MQ-9 Reaper (всі світлини: US DoD)

Й з огляду на все, коли РФ повторять ту саму ситуацію, відчуваючи лише повну безкарність та зробивши зі знищення MQ-9 Reaper у нейтральному повітряному просторі матеріал для свого “побєдобесія”, залишається лише питанням часу.

 

Читайте нас : наш канал в GoogleNews та Facebook сторінка - Новини України