У Шотландії знайшли сотні слідів гігантських динозаврів

Зображення: Jona Hoad

На території Шотландії колись мешкали гігантські динозаври, бродили по мілководдю: про це свідчать сотні відбитків лап, які відомий палеонтолог Стівен Брюсатт випадково виявив на дні лагуни біля узбережжя острова Скай. Про знахідку повідомляється в журналі Scottish Journal of Geology.


Сліди були залишені приблизно 170 мільйонів років тому (середній юрський період), і збереглися вони у вапняку і пісковику, видніються лише при відпливі. Це перші сліди зауропод (великих рослиноїдних динозаврів, до яких відносяться диплодоки і брахіозаври) на території Шотландії – причому жили ящери дещо південніше, а до острова Скай сліди потрапили через зсуви тектонічних плит.
«Безліч зауропод ходило туди-сюди по лагуні. Це був їхній будинок, вони там благоденствували. Хаотична мішанина з слідів нагадує танцмайданчик, дискотеку динозаврів », – зазначив Брюсатт.
Відбиток великого кігтя на крайньому пальці передньої лапи (аналога великого пальця у людини) одного з ящерів говорить про те, що динозавр поки ще невідомого науці виду знаходився біля самої основи «сімейного древа» зауропод. Довжина відбитків вказує на розміри ящерів: до 15 метрів в довжину і до десяти тонн у вазі.
Динозаври залишили свої сліди там, де навіть під час відпливу досить глибоко. Вчені задаються питанням, що робили в таких місцях зауроподи: ймовірно, шукали водорості собі на прожиток, ховалися від хижаків або навіть охолоджувалися під час спеки.

lenta.ru

 

 

Comments

0 comments

Залишити відповідь

Ваша електронна адреса не буде опублікована.

7 + 7 =

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.

Ми виявили Ad Blocker!

Для коректної роботи порталу просимо вимкнути Ad Blocker.
На сторінках відсутня агресивна реклама.

How to disable? Refresh