Авторські статтіТехно

У Шотландії знайшли сотні слідів гігантських динозаврів

1
Зображення: Jona Hoad

На території Шотландії колись мешкали гігантські динозаври, бродили по мілководдю: про це свідчать сотні відбитків лап, які відомий палеонтолог Стівен Брюсатт випадково виявив на дні лагуни біля узбережжя острова Скай. Про знахідку повідомляється в журналі Scottish Journal of Geology.


Сліди були залишені приблизно 170 мільйонів років тому (середній юрський період), і збереглися вони у вапняку і пісковику, видніються лише при відпливі. Це перші сліди зауропод (великих рослиноїдних динозаврів, до яких відносяться диплодоки і брахіозаври) на території Шотландії – причому жили ящери дещо південніше, а до острова Скай сліди потрапили через зсуви тектонічних плит.
«Безліч зауропод ходило туди-сюди по лагуні. Це був їхній будинок, вони там благоденствували. Хаотична мішанина з слідів нагадує танцмайданчик, дискотеку динозаврів », – зазначив Брюсатт.
Відбиток великого кігтя на крайньому пальці передньої лапи (аналога великого пальця у людини) одного з ящерів говорить про те, що динозавр поки ще невідомого науці виду знаходився біля самої основи «сімейного древа» зауропод. Довжина відбитків вказує на розміри ящерів: до 15 метрів в довжину і до десяти тонн у вазі.
Динозаври залишили свої сліди там, де навіть під час відпливу досить глибоко. Вчені задаються питанням, що робили в таких місцях зауроподи: ймовірно, шукали водорості собі на прожиток, ховалися від хижаків або навіть охолоджувалися під час спеки.

lenta.ru

 

 

Читайте нас : наш канал в GoogleNews та Facebook сторінка - Новини України

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.