Авторські статті

У Росії стрімко скорочуються доходи від експорту нафти і газу

Російський бюджет, зшитий за рахунок доходів з експорту нафти і газу, продовжує розходитися по швах через небувале падіння прибутковості сировинної складової російського експорту

Про це на своїй сторінці у фейсбук пише блогер Олександр Коваленко.

Так, підбиваючи підсумки III-го кварталу, російські експерти знову зіткнулися з вже таким падінням прибутковості від продажу нафти і газу, що стає останнім часом трендом. Зокрема, отриманий за III-й квартал показник в $ 55,7 млрд на $ 2,9 млрд менше результату за II-й квартал. У свою чергу, накопичене падіння доходів з початку року вже склало $ 7,5 млрд.

У свою чергу, в порівнянні з попереднім роком за аналогічний період різниця прибутковості вже становить $ 11,8 млрд або 18%. При збереженні такої тенденції до кінця року падіння прибутковості від експорту нафти і газу перевищить 20%.

На сьогоднішній день російський експорт нафтопродуктів уже скоротився на 25%, Недобір в казну $ 5,2 млрд, а падіння цін на нафту додало збитків на $ 3 млрд.

Але, це, так би мовити, тільки початок. Адже в перспективі обмеження ринку для Росії буде відбуватися не тільки за рахунок падіння цін на нафту і зростання конкуренції, наприклад з боку США. Її відхід з традиційного плацдарму буде викликаний і неможливістю підтримання стабільного видобутку і експорту з огляду на виснаження родовищ.

А тому, епоха гнафти-матінки і газу-батюшки, що годують росію йде все далі в небуття. І не за горами той переломний рік, коли Росія сама ж почне імпортувати нафту і газ.

Переграли!

Читайте нас : наш канал в GoogleNews та Facebook сторінка - Новини України