фото - Олександр Коваленко

У Росії стрімко скорочуються доходи від експорту нафти і газу

Російський бюджет, зшитий за рахунок доходів з експорту нафти і газу, продовжує розходитися по швах через небувале падіння прибутковості сировинної складової російського експорту

Про це на своїй сторінці у фейсбук пише блогер Олександр Коваленко.

Так, підбиваючи підсумки III-го кварталу, російські експерти знову зіткнулися з вже таким падінням прибутковості від продажу нафти і газу, що стає останнім часом трендом. Зокрема, отриманий за III-й квартал показник в $ 55,7 млрд на $ 2,9 млрд менше результату за II-й квартал. У свою чергу, накопичене падіння доходів з початку року вже склало $ 7,5 млрд.

У свою чергу, в порівнянні з попереднім роком за аналогічний період різниця прибутковості вже становить $ 11,8 млрд або 18%. При збереженні такої тенденції до кінця року падіння прибутковості від експорту нафти і газу перевищить 20%.

На сьогоднішній день російський експорт нафтопродуктів уже скоротився на 25%, Недобір в казну $ 5,2 млрд, а падіння цін на нафту додало збитків на $ 3 млрд.

Але, це, так би мовити, тільки початок. Адже в перспективі обмеження ринку для Росії буде відбуватися не тільки за рахунок падіння цін на нафту і зростання конкуренції, наприклад з боку США. Її відхід з традиційного плацдарму буде викликаний і неможливістю підтримання стабільного видобутку і експорту з огляду на виснаження родовищ.

А тому, епоха гнафти-матінки і газу-батюшки, що годують росію йде все далі в небуття. І не за горами той переломний рік, коли Росія сама ж почне імпортувати нафту і газ.

Переграли!

Comments

0 comments

Залишити відповідь

Ваша електронна адреса не буде опублікована.

2 × 3 =

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.

Ми виявили Ad Blocker!

Для коректної роботи порталу просимо вимкнути Ad Blocker.
На сторінках відсутня агресивна реклама.

How to disable? Refresh