Авторські статті

У правовій державі немає потреби затверджувати закон про непереслідування учасників акцій протесту

У державі, де відбуваються репресії, сама правоохоронна система формує кримінальні справи так, що можна обвинуватити невинних осіб лише за тверду громадянську позицію, а в подальшому ще й засудити їх. Фактично майже всі особи, проти яких порушено кримінальні справи, хто зараз перебуває під слідством, невинні й докази їхньої провини відсутні. Власне, аби убезпечити громадян від подальшого переслідування, учора у Верховній Раді було затверджено закон, який дещо не вписується в юридичні норми, бо в умовах правової держави його не потрібно було б узагалі ухвалювати.

Про це 20 грудня 2013 року заявив керівник Юридичної служби ВО “Свобода”, народний депутат України Олег Махніцький під час брифінгу щодо застосування закону про припинення переслідування учасників акцій протесту, який відбувся в прес-центрі Штабу національного спротиву.

Депутат поінформував, що нині Апеляційний суд Києва розглядає дві апеляційні скарги заарештованих активістів Майдану Андрія Дзиндзі та Віктора Смалія. Щодо останнього уже ухвалено рішення – його залишили за ґратами.

“Щойно зателефонували та повідомили, що колишньому адвокатові Андрія Дзиндзі Віктору Смалію відмовили в задоволенні апеляції, залишивши його під вартою. Фактично це прецедент. Таким чином владний режим хоче задемонструвати усій адвокатській спільноті, що адвокат у кримінальному процесі, якщо він у захисті займає чітку позицію, може вже завтра опинитися за ґратами. На прикладі Віктора Смалія показано, що будь-якому адвокатові можна викрутити руки, а так звані “правоохоронці” можуть застосовувати фізичне насильство, побиття та приниження.

Коли б у нас було нормальне громадянське суспільство і нормальна правова держава, то, звичайно, правоохоронні органи мали би притягувати до кримінальної відповідальности не тих, кому зараз “шиють” кримінальні справи, а працівників “Беркута”, які дійсно неправомірно застосовували силу і принижували людську гідність під час подій 29 листопада і 1 грудня на Банковій.

Сьогодні в парламенті Генеральний прокурор України дав чітко зрозуміти, що незаконні дії працівників міліції Генпрокуратура не збирається розслідувати. Натомість справи фабрикують щодо мирних протестувальників, і нині навіть у Верховній Раді було продемонстровано спеціяльно змонтоване відео, створене як типовий пропагандистський ролик, і тому сподіватися на об’єктивне розслідування з боку правоохоронних органів чи судів абсолютно немає сенсу.

Саме через розгортання репресій проти активістів евромайданів на вимогу опозиції парламент був змушений затвердити закон, який дає мінімальні гарантії, що невинні особи не сидітимуть у тюрмах”, – зазначив Олег Махніцький.

Не будьте осторонь, не «продиваньте» своє майбутнє! Якщо ви маєте змогу  пожертвувати кошти, допоможіть людям, які хочуть добратись та стоять Майдані.

Добровільний збір коштів для потреб Євромайдану: картка Приватбанку 5457082230251691 (НЕ БУДЬТЕ БАЙДУЖИМИ ДО МАЙБУТНЬОГО УКРАЇНИ!) Кожна копійка буде великою допомогою!

Читайте нас : наш канал в GoogleNews та Facebook сторінка - Новини України