З нагоди Дня науки, який відзначався 16 травня, Президент зустрівся з переможцями Всеукраїнського конкурсу-захисту науково-дослідницьких робіт учнів-членів Малої академії наук України. «У цьогорічному відзначенні Дня науки звучать нові, особливі ноти. За рік, що минув, ми заново відкрили стару мудрість про те, що історію країни творять люди з мечем і люди, які читають книжки», – зазначив Президент.
Президент назвав посилення української науки, реформування структур, що забезпечують її розвиток, одним з головних пріоритетів держави. «Саме тому це питання є одним з найперших пріоритетів «Стратегії–2020» і у обговореннях на засіданнях Національної ради реформ», – наголосив Глава держави.
За словами Президента, перемога Революції Гідності відкрила перед українськими науковцями абсолютно нові перспективи, а приєднання України до програми «Горизонт-2020» стало першим інституційним проривом у реалізації Угоди про асоціацію з Європейським Союзом. «Це дозволить увійти в європейську родину народів не лише як нація, що захищає східний кордон Європи, не лише як нація, яка захищає свободу, демократію, європейські цінності, але й як нація, що розсуває для Європи і всього світу кордони наукових знань. Потужний український потенціал науки дає можливість синергії з Європейським Союзом. Саме в цьому наш національний інтерес, наша українська правильна здорова наукова амбіція», – наголосив Петро Порошенко.
Президент відзначив, що у кожній європейській країні діють програми заохочення, підтримки і створення можливостей для обдарованих дітей. «Мені приємно, що у цій сфері ми йдемо європейським курсом. Про це свідчать і перемоги українських школярів на міжнародних олімпіадах», – зазначив Глава держави.
Президент зазначив, що робитиме все, щоб українські університети ставали найкращими університетами світу.
«Порівняльний аналіз зарубіжного досвіду роботи з обдарованими дітьми в різних країнах дає змогу стверджувати, що на сьогодні модель Малої академії наук є однією з найбільш ефективних систем виявлення, підтримки і розвитку обдарованих дітей та молоді. Такою системою, що забезпечує організацію та координацію науково-дослідницької діяльності учнів, створює умови для їх інтелектуального, духовного, творчого розвитку та професійного самовизначення», – відзначив Президент.
Петро Порошенко особливо наголосив на тому, що вихованці Малої академії наук ростуть патріотами своєї країни, ділять її тривоги та радості. Так, учні МАН активно долучилися до заклику щодо зміцнення обороноздатності нашої країни. Президент відзначив, зокрема, розробку одинадцятикласника з Івано-Франківщини, який винайшов спосіб знищення літальних апаратів. Ще один учень МАН з Одеської області працює над вдосконаленням системи керування безпілотними літальними апаратами. Глава держави привітав цих хлопців, які були присутні на зустрічі, та звернув увагу компанії «Укроборонпром» на їх розробки. Також Президент відзначив оборонні розробки дівчат – зокрема, дев’ятикласниця зі Львова розробила безпечний змішувач димових газів, а її ровесниця з Тернопільщини – накладний бронезахисний елемент для захисту бронетехніки.
Звертаючись до Радника Президента, віце-президента Національної академії наук України, директора Національного інституту стратегічних досліджень Володимира Горбуліна, який взяв участь у зустрічі, Президент закликав «дорослу науку», українських виробників оборонної продукції використовувати ідеї молодих вчених.
Президент закликав молодих вчених не боятися проблем, можливих негараздів, не опускати руки. «Всі проблеми ми подолаємо! Бо Україна є сильною, з Україною – правда, з Україною – Господь Бог», – сказав Петро Порошенко.
«Я вірю в українську науку, і наша зустріч, і ваші посмішки дають надію на те, що ми обов’язково переможемо», – зазначив Президент.
Голова комітету Верховної Ради з питань науки та освіти Лілія Гриневич, яка також взяла участь у зустрічі, наголосила на важливості залучення більшої кількості обдарованих дітей до роботи Малої академії наук. Вона подякувала Президентові за підтримку та повідомила про підготовку законопроектів про освіту та про наукову і науково-технічну діяльність, в яких буде передбачена підтримка залучення обдарованих дітей.
У зустрічі також взяли участь Міністр освіти і науки Сергій Квіт та Заступник Глави Адміністрації Президента Ростислав Павленко.
Прес-служба Президента України