Економіка

У найближчі 2 роки залізниця отримає 10 тисяч нових вагонів

Загалом Програма оновлення вантажних вагонів передбачає будівництво майже 46 тис. вантажних вагонів протягом найближчих 6 років

Йдеться про 31,2 тис. піввагонів та 14,6 тис. зерновозів. «Завдяки програмі оновлення вантажних вагонів ми плануємо уже протягом 2022-2023 років отримати понад 10 тисяч нових, і ще стільки ж – лише за 2024 рік. Загалом же до 2028 року «Укрзалізниця» планує інвестувати 50 млрд грн у новий вантажний парк, а ще 57 млрд грн планується залучити з допомогою приватних інвесторів.

Для підсилення програми вже у 2022 році ми спільно з Мінекономрозвитку створимо умови для державного лізингу, який стане дієвим механізмом гарантування фінансових ризиків виробника та бізнесу з боку держави» — розповів Міністр інфраструктури Олександр Кубраков. Чому це важливо?На сьогодні парк вантажних вагонів налічує 174 тис. вагонів. 54% парку вантажних вагонів «Укрзалізниці», а це майже 100 тис. вагонів, експлуатуються поза межами строку служби, встановленого виробником.

Окрім цього, середній вік вагонів значно перевищує допустимі норми. Зокрема, середній вік піввагонів становить 23 роки (при нормі – 22 роки), а середній вік зерновозів – 36 років (при нормі 30 років). Така ситуація створює додаткові ризики для безпеки руху поїздів, а отже для стабільності функціонування економіки, яка залежна від залізничних перевезень.

Запуск програми оновлення вантажних вагонів дозволить:зменшити середній вік піввагонів з 23 до 7 років;сформувати в Україні новий інфраструктурний ринок обсягом понад 107 млрд грн. Нагадаємо, в жовтні Антикризовий штаб з відновлення сталого функціонування АТ «Укрзалізниця» дав старт реалізації Програми оновлення вантажних вагонів 2022-2028.

Читайте нас : наш канал в GoogleNews та Facebook сторінка - Новини України