ЄС|NATO

У НАТО домовилися про розмінування Чорного моря

Туреччина, Румунія та Болгарія – союзники з НАТО – готові підписати тристоронню угоду про розмінування Чорного моря.

Як повідомляє TRT Haber слова міністра національної оборони Туреччини Яшара Гюллера, підписання документа планується на 11 січня 2024 року. Після цього їхні військові розпочнуть заходи щодо розчищення моря від вибухонебезпечних предметів.

Відомо, що саме турецька влада стала керівниками такої тристоронньої ініціативи. Усі три країни погодилися протидіяти мінним загрозам у Чорному морі, що виникли через війну Росії проти України.

Минулого місяця, 22-23 листопада, на базі Міністерства національної оборони Туреччини делегації держав провели третій раунд зустрічі Чорноморської цільової групи протимінних заходів. Церемонія укладання угоди планується у Стамбулі 11 січня за участю міністрів оборони трьох країн.

“Відновлення миру і стабільності в Чорному морі є важливим для всього світу, особливо для прибережних держав. Ми ретельно, відповідально і неупереджено виконуємо Конвенцію про протоки Монтре, яка забезпечує баланс у Чорному морі, і ми сповнені рішучості її виконувати”, – сказав Яшар Гюлер.

Коментуючи цю подію, представник Української добровольчої армії Південь Сергій Братчук наголосив, що військові цих трьох країн самі готові виходити у море на розмінування. Він назвав це “показником безпеки”.

Читайте нас : наш канал в GoogleNews та Facebook сторінка - Новини України