ЄС|NATO

У Литві зібрали майже 6 мільйонів євро на Bayraktar для ЗСУ

Литовський телеведучий і громадський діяч Андрюс Тапінас за три дні зібрав майже 6 млн євро на безпілотник Bayraktar TB2 для захисників України.

Кампанія зі збору коштів стартувала 25 травня, а увечері 28 травня під час спеціального етеру журналіст вже зібрав необхідну суму. Остаточна сума краудфандингу для Bayraktar: 5 915 207 євро. Посол України у Литві Петро Бешта заявив, що це перший випадок в історії, коли звичайні люди збирають кошти на щось подібне.

Критики стверджують, що неможливо зібрати 5 млн євро за 3 дні. Ну, вони мали рацію. В певному сенсі. – повдыомив Андрюс Тапінас. Ми отримали останні пожертви з усього світу. Сотні передач прийшли з іноземними іменами, і я щиро дякую всім латвійцям, естонцям, полякам, данцям, німцям, французам, американцям, японцям, шведам, голландцям, канадцям, норвежцям, італійцям та іншим, хто брав участь.

Андрюс Тапінас отримав згоду від влади Литви і Туреччини на купівлю Байрактара, який він назвав “жахливим убивцею російської армії”. Він наголошував, що так Литва не лише купує безпілотник, а привертає увагу світової спільноти та показує приклад, піднімає бойовий дух українців і демонструє, як литовці підтримують український народ.

 

Російська фабрика тролів стверджує, що вони збили литовський краудфандинговий безпілотник Bayraktar після 3,5 хвилин польоту. Який неймовірний постріл! Неймовірно, тому що дрон все ще на заводі –  продовжив Андрюс Тапінас :

Читайте нас : наш канал в GoogleNews та Facebook сторінка - Новини України