Техно

У Китаї створюють автономний корабель, який буде нести, запускати та координувати дії понад 50 інших автономних дронів

У Китаї створюють новий корабель – перший у світі напівавтономний авіаносець носій дронів. Він нестиме, запускатиме, відновлюватиме та координуватиме дії понад 50 інших автономних повітряних, надводних та підводних апаратів.

Верф Huangpu Wenchong розпочала будівництво Zhu Hai Yun в липні минулого року в Гуанчжоу. Це перший у своєму роді авіаносець, автономна платформа, яка буде оснащена всім необхідним для виконання повністю інтегрованої операції, включаючи безпілотні літаки, човни та підводні апарати.

Розробники не очікують, що він самостійно переміщатиметься завантаженими морськими портами, як японський автономний контейнеровоз Suzaku. Натомість Zhu Hai Yun буде працювати на дистанційному управлінні, поки не опиниться у відкритому морі, а потім його системи автономного водіння візьмуть на себе виконання будь-якої місії, яку він виконує.

Він оснащений усім необхідним для розгортання власних човнів, підводних човнів і літаків, зв’язку з ними та виконання скоординованих місій, включаючи проведення «орієнтованих задач адаптивних мереж для отримання тривимірних зображень конкретних цілей».

“Розумний безпілотний корабель – це прекрасний новий “морський вид”, який внесе революційні зміни в спостереження за океаном”, – сказав професор Дейк Чен зі Школи океанографії Китайської академії наук.

Хоча він в основному позиціонується як платформа для дослідження океану, SCMP також повідомляє, що має «військові можливості для перехоплення та знищення цілей»

 

Читайте нас : наш канал в GoogleNews та Facebook сторінка - Новини України