Новини з Австрії

Скасування масок в Австрії з 1 червня: уряд оголосив нові антикоронавірусні правила

З 1 червня маски перестають бути обов’язковими у всіх магазинах та у громадському транспорті Австрії

Вона залишається обов’язково лише у секторі охорони здоров’я. Новий регламент набирає чинності з 1 червня та діє протягом трьох місяців. Федеральні землі можуть самостійно вжити суворіших заходів. У Відні, наприклад, розглядається можливість використання засобів захисту рота та носа у громадському транспорті.

Міністр охорони здоров’я австрійського уряду Раух закликав населення діяти “відповідально та солідарно” і в літні місяці:

“Ми повинні уникнути ідеї, що держава детально регулює всі заборонами і вимогами, нам потрібні відповідальні та солідарні дії кожної людини. Ми повинні навчитися жити з Covid-19”. Сам він продовжить носити маску і впевнений, що вона “повернеться” – нові варіанти вірусу, ймовірно, знову вимагатимуть вживання заходів восени.

Після того, як учора ввечері експертна комісія з моніторингу обов’язкових щеплень представила свій новий звіт федеральному уряду, в якому рекомендують і надалі призупинити дію закону про обов’язкову вакцинацію. Уряд приймає цю рекомендацію. “У нас є перепочинок, який дає нам вірус. Виконання вимоги про вакцинацію наразі не є необхідним”, – заявила міністр Едтштадлер. Вимога вакцинації в даний час не є пропорційною і тому залишається зупиненою.

Крім того, обов’язкові ПЛР-тести більше не будуть застосовуватись у школах з червня. Якщо у класі виникнуть випадки інфекції, можна провести тести на антигени. Цей крок відповідає іншим крокам, зробленим федеральним урядом, сказав міністр освіти ÖVP Мартін Полашек. “Сьогодні може бути знято останній захід у школі”. Причиною скасування є зниження кількості позитивних тестів на CoV в останні тижні. Чи повторно проводитимуться ПЛР-тести на початку шкільних занять восени — наприклад, для виявлення мандрівників, що повертаються, — залежить від ситуації з CoV. “Ми готові до осені. Школи також будуть готові до всіх сценаріїв”, – сказав Полашек.

Читайте нас : наш канал в GoogleNews та Facebook сторінка - Новини України