Авторські статті

У Києві відкрилась фотовиставка «Воїн крізь віки». Фото

Виставку світлин «Воїн крізь віки», яка втілює образ українського захисника від найдавніших часів до сьогодення, відкрили у столичному Національному музеї Тараса Шевченка. З унікальними експонатами ознайомилися курсанти, військовослужбовці, бійці добровольчих батальйонів та поціновувачі фотомистецтва.

На відкритті були присутні заступник Міністра оборони України — керівник апарату Петро Мехед, голова Українського інституту національної пам’яті Володимир В’ятрович та інші відомі постаті.

— Фотовиставка «Воїн крізь віки», ініційована Міністерством оборони України, є символічним продовженням заходів, що були приурочені до Дня Перемоги. Хочу подякувати фотографу Анні Сенік та усім, хто доклав зусиль аби проект відбувся. У майбутньому ми плануємо показати ці світлини в інших військових гарнізонах та в зоні проведення антитерористичної операції на сході України, — розповів Петро Мехед.

Ідейним натхненником та куратором виставки виступив мобілізований боєць окремого розвідувального батальйону Микола Балабан, історик за фахом, який декілька місяців боронив державу поблизу Дебальцевого.

— Перебуваючи в зоні проведення АТО, я зрозумів, що людям бракує образів історичного українського воїна. Тож вирішив довести кожному, що на теренах України військова традиція зародилася кілька десятків століть тому. Росія постійно створювала момент меншовартості для України, що негативно впливало на людський світогляд, — зауважив Микола Балабан. — Ми використали метод історичної реконструкції аби якнайточніше відтворити задумане.

Завдяки фото можна побачити як виглядали воїни Київської Русі, західноукраїнські руські лицарі, запорізькі козаки, Січові Стрільці, вояки армії УНР, УГА, холодноярівські повстанці, бійці УПА, червоноармійці та нинішні герої — бійці і волонтери АТО.

Цікаво, що на знімках зображені не актори, а професійні реконструктори та історики, а період, присвячений АТО, знімали на Луганщині, причому фотографу позували справжні військовослужбовці Збройних Сил України.

На виставці представлено 34 фотографії, які передають різні військові епохи, але загалом «Воїн крізь віки» налічує понад 100 світлин.

Також для відвідувачів читатимуть лекції, що стосуються представлених історичних періодів. Виставка триватиме до 17 травня, а на закритті відбудеться концерт Тараса Компаніченка та «Хореї Козацької».

Міністерство оборони України

Читайте нас : наш канал в GoogleNews та Facebook сторінка - Новини України