Право

У харківській багатоповерхівці через халатність мешканця затопило 15 квартир

Навесні бачили чоловіка в останній раз, потім він поїхав на заробітки, зараз зв’язатися з сусідом не можуть.

У Харкові мінімум три дня без тепла буде п’ятиповерхівка. 14 жовтня в будинок дали опалення, тоді ж один з його під’їздів, а це 15 квартир, затопило водою.

Про це пише Суспільне.

Все сталося через сусіда, який в своїй квартирі на п’ятому поверсі вирізав труби і затопив інші квартири, розповідає мешканка будинку на вулиці Миру Тетяна Новикова.

За її словами, навесні бачили чоловіка в останній раз, потім він поїхав на заробітки, зараз зв’язатися з сусідом не можуть.

“Він п’є. Перед травневими святами бачили як він виносив, зрізану ванну. Ми самі до вчорашнього дня нічого не знали, ніхто до нього туди не піднімалося”, – говорить Тетяна Новикова.

У сім’ї Ольги Шевченко вода в квартирі з верхніх поверхів накопичилася в підвісній стелі дитячої кімнати, дітей тимчасово відселили.

“Спочатку ми думали, що воно промокло тільки з краю і ми частково знімемо. А коли стали знімати, воно все сире, все кришиться, крихке, і довелося все знімати”, – розповідає Шевченко.

Відшкодовувати збитки через затоплення повинен власник квартири на п’ятому поверсі. Якщо він цього не зробить, мешканці будинку можуть звернутися до суду з груповим позовом, розповідає юрист Роман Чумак.

“Якщо у людини немає коштів, наприклад, ніде не працює, виконавець має право примусово продати квартиру і таку людину виселити, оскільки вже ця квартира продана, гроші будуть виплачені тим людям, які постраждали, а різниця буде видана власнику цієї квартири”, – пояснив юрист.

Читайте нас : наш канал в GoogleNews та Facebook сторінка - Новини України