Новини

У яких цілях буде використовуватися диван-ліжко

Для початку необхідно чітко уявляти, де стоятиме диван, і які функції виконувати: або він буде розташовуватися в вітальні, постійно експлуатуватися господарями як місце для сидіння і лише зрідка розбиратися як спальне місце для гостей, або він буде регулярно використовуватися в якості місця для щоденного сну.
У першому випадку вимоги до механізму розкладання мінімальні, а от до наповнювача – величезні, так як диван повинен буде постійно витримувати солідні навантаження.

Диван, який буде переважно виконувати роль ліжка і служити місцем для щоденного сну, повинен зручно розкладатися – це найважливіший і основний параметр. Якщо ви бачите, що для трансформації виробу потрібно докласти помітні зусилля, або сама процедура не дуже зручна і тривала, то краще відмовитися від такої моделі, навіть, незважаючи на запевнення продавців у магазині, що з часом механізм трансформації розробиться. Потрібно весь час пам’ятати, що повторювати дії по складання та розкладання ви будете двічі на день. Надійність і довговічність самого механізму стають тут найважливішими параметрами, так як деякі дивани, не розраховані на щоденне розкладання, при регулярних подібних навантаженнях можуть вийти з ладу вже через 1,5-2 роки, якраз в той момент, коли закінчить діяти гарантія.

Звертаємо увагу на виробника

Якщо ви вибираєте диван-ліжко, призначений для щоденного сну, то звертайте увагу на вітчизняні моделі, так як зарубіжні дивани, в основному, відносяться до типу гостьових, які, в більшості випадків, оснащені механізмами трансформування не призначеними для щоденного розкладання. Виняток становлять лише ті, які спеціально розроблялися для нашого ринку. Варто звертати увагу на розпродажі. Для прикладу, на сторінках інтернет-магазину divan.com.ua ви можете знайти дивани по акціим цінам. В розділі Диваны распродажа ви ознайомитесь з усіма диванами, які продають по значній знижці. Консультанти нададуть вам усю необхідну допомогу по вибору дивану. Але все одно в будь-якому випадку потрібно перепитати у продавця або заглянути в техпаспорт, щоб переконатися, чи призначений диван для постійного сну.

Матеріали каркаса для диван-ліжка

Диван-ліжко з масиву букаЕслі диван вибирається для того, щоб регулярно трансформувати його в спальне місце, то він повинен бути максимально комфортним і в складеному, і в розкладеному положенні. Перевірити це можна і навіть потрібно в магазині, посидівши і полежавши на вподобаної моделі. Також потрібно звернути увагу на особливості каркаса, який може бути виготовлений з:  дуба, бука або берези – це оптимальний варіант,  або з багатошарової фанери – варіант дешевший, але не набагато програє в якості.

А от каркас з МДФ або ДСП навряд чи зможе служити вірою і правдою протягом хоча б десятка років: такий варіант краще відкинути взагалі, або розглядати тільки в якості гостьового.

В ідеалі каркас повинен складатися з трохи вигнутих вгору дерев’яних планок, які розташовуються поперек спальних місць. За рахунок такої конфігурації забезпечується легка пружинистість і хороший ортопедичний ефект, який особливо важливий при використанні дивана для сну.

Який наповнювач краще для диван-ліжка?

Для яких цілей ні вибирався б диван-ліжко, все одно якість наповнювача цікавить нас найбільше, так як саме від нього залежить, як буде тримати форму диван, і скільки він прослужить.

Так, багато рекомендують вибирати натуральні матеріали, типу повсті, ватину, латексу, оскільки вони не руйнуються, а, отже, з ними більше шансів на тривалу експлуатацію.

До синтетичних матеріалів відносять поролон, поліуретан і пінополіуретан, які значно знижують ціну всього виробу.

В кожному разі звертайте увагу на щільність наповнювача, а перевагу краще все ж віддати пенополіуретановим, латексним і пружинним блокам, а ось поролон не зможе тривалий час в умовах активної експлуатації підтримувати початкову форму. Так що не забувайте дізнатися у консультанта в магазині про якість каркаса і наповнювача в дивані.

Механізм трансформації дивану для сну

Всі дивани можна поділити на дві категорії: ті, які утворять спальне місце паралельно спинці, і перпендикулярно їй.

У першому випадку диван виглядає досить довгим і вміщає багато місць для сидіння, але от ширина спального місця не дуже велика. Для таких диванів характерний механізм трансформації «книжка», «євро-книжка», «дельфін» і «клік-клак».

Другий механізм відрізняється достатньою шириною місця для сну, але от місць для сидіння в ньому замало. До таких моделей відносять викатні дивани, дивани-розкладачки і дивани-акордеони.

Вибирати підходящий варіант потрібно, враховуючи цілий ряд параметрів: основні цілі використання дивана, розташування його в кімнаті і т.д. Адже буде недобре, якщо в розібраному стані він буде впритул упиратися до інших предметів інтер’єру, змушуючи вас щораз робити акробатичні номери, щоб опинитися на своєму місці.

Диван-ліжко з механізмом трансформації “Книжка” Зараз найбільш популярними стали дивани з механізмом розкладання «книжка». Тут все просто і зручно: сидіння трохи піднімається, а потім висувається вперед, відкриваючи тим самим місце для зберігання речей, на яке опускають спинку. У результаті утворюється просторе спальне місце, а часу витрачається мінімум. Механізм «клік-клак» є вдосконаленим варіантом дивана-книжки. Тут крім положення диван і ліжко, є ще й можливість закріпити спинку під кутом. Обидва ці механізми підходять для регулярної трансформації.

Диван-ліжко з механізмом трансформації викочування тіпаВикатние дивани також можуть регулярно використовуватися для сну: тут деяка частина ліжка ховається під сидінням, а при необхідності вона виїжджає. При цьому різниця у висоті компенсується подушками – варіант непоганий, але не найзручніший. Є цілий ряд диванів-розкладачок з трохи відрізняються механізмами розкладання: такі вироби більше відносяться до гостьовим, оскільки на підготовку спального місця йде багато часу, та й білизняні ящики в ньому часто відсутні.

Багато сучасних диванів можуть здивувати і додатковим набором опцій: так, з’явилися моделі, які вирішують проблему постійного перестилання білизни. У них до матрацу за допомогою спеціальних затискачів кріпиться постільна білизна, потім все це можна згорнути і скласти всередину дивана, а потім в максимально короткі терміни розкласти.

З’явилися і модульні дивани, які складаються з декількох блоків, що не закріплених між собою. Саме тому їх можна міняти місцями і переставляти скільки завгодно разів, отримуючи практично будь-які конструкції. Така різноманітність компенсує навіть відсутність місць зберігання.

Читайте нас : наш канал в GoogleNews та Facebook сторінка - Новини України