ЄС|NATO

У «ДНР» і «ЛНР» можуть провести етнічну чистку по південноосетинському сценарію

   Президент самопроголошеної Південної Осетії Леонід Тібілов заявив про встановлення “дипломатичних відносин” з придуманими в Москві республіками Донбасу. “Народ Південної Осетії пройшов по тому ж шляху, що й населення Донбасу. Ми своїми очима бачили жахи війни і не могли не підтримати людей, які до нас звернулися за допомогою і визнанням”, – сказав правитель окупованої частини території Грузії у виступі по місцевому телебаченню .

Це виступ Тібілова важко назвати випадковим. З одного боку, в Росії продовжують лицемірно заявляти про повагу “територіальної цілісності України” (хоча після анексії Криму взагалі неясно, про яку повагу йдеться). Москва не те що незалежність ДНР і ЛНР, але навіть вибори на територіях цих “республік” не визнала, заявивши, що йдеться виключно про “повагу”. Та й сама незалежність ДНР і ЛНР все ще офіційно не проголошена.

З іншого боку, Тібілову віддається розпорядження заявити про встановлення дипломатичних відносин з придуманими республіками. Те, що це не особиста ініціатива глави Південної Осетії, сумніватися не доводиться. Тібілов – звичайний російський губернатор, тільки з дещо іншим статусом. І ніяких самостійних зовнішньополітичних кроків глава території, що живе на російські гроші, не може робити .

Заява Тібілова – це сигнал Путіна. Президент Південної Осетії – виявився, між іншим, на своєму посту тільки після грубого придушення окупантами хвилювань в Цхінвалі – демонструє, як розвиватимуться події надалі. Росія  довгий час теж визнавала територіальну цілісність Грузії, заявляючи про миротворчу місію в окупованих регіонах цієї країни. Російсько-грузинська війна розставила все на свої місця: у Москві не лише визнали “незалежність” Південної Осетії, але і провели етнічну чистку, коли лояльні до Грузинської держави жителі Південної Осетії були вигнані зі своїх сіл, а їх будинки спалені і розграбовані “визволителями” і їх посібниками. Все це робилося в рамках відновлення неіснуючої територіальної цілісності неіснуючої держави.

Щось подібне може статися і на Донбасі. Південна Осетія з Абхазією отримають вказівку визнати “ДНР” і “ЛНР”, Росія буде якийсь час будувати з себе “миротворця” – але переконавшись, що українці не згодні з відмовою від власного вибору, визнає “республіки” і почне допомагати їм в відновленні чи то власної “територіальної цілісності”, чи то територіальної цілісності “Новоросії”.

І уберегтися від цього зловісного плану можна тільки створивши ефективну систему захисту від російського нападу і сприяючи краху російської економіки і політичного режиму країни-агресора. Це і є стратегія виживання в умовах, коли Путін нічого від нас не приховує.

Джерело: NEWSru.ua.

Читайте нас : наш канал в GoogleNews та Facebook сторінка - Новини України