У чому суть тимчасового перемир’я на Донбасі

Тимчасове перемир’я з боку президента України, це абсолютно правильне і адекватне рішення, що дозволяє провести обмін убитих, поранених, роззброїтися ополченцям і покинути країну російським найманцям. Однак від цього остаточне перемир’я не настане. Бо не з ким мириться з двох причин:

1) терористів не виправдовують, їх карають;

2) керівники так званих ДНР і ЛНР, це виконавці, а не замовники.

Тимчасове перемир’я з боку Росії – це імітація доброї волі Путіна перед Євросоюзом і США, але від цього на ділі ситуація не зміниться. Терористи щодня знищують соціально-економічну інфраструктуру окупованій ними території Донбасу.

Терористи заборонили перераховувати податки більшості підприємств Донбасу до бюджету України. Звідси Україна має реальну можливість отримати величезний дефіцит держбюджету.
Терористи щодня знищують бізнес, підприємства, громадян та їх майно, вони перетворюють Донбас на випалену землю.

Російські бандити будуть зривати і не виконувати умови перемир’я, щоб продовжувати вбивати і грабувати. Для Росії війна в Україні стала не тільки вигідним бізнесом, а й головним важелем зриву інтеграції України в Євросоюз і в НАТО.

За час диверсійно-терористичної діяльності, російські бандити створили на території Донецької та Луганської областей некерований хаос, при якому автономно діють безліч невеликих збройних бандформувань, які не підкоряються ні ДНР, ні ЛНР і часто вступають один з одним у збройні конфлікти.

Лише тільки з цієї причини самі терористи не можуть забезпечити гарантії перемир’я.

Путін робить ставку на економічний колапс української економіки. На думку радника Путіна С. Глазьеваподпісаніе економічної частини асоціацію України з Євросоюзом спричинить підвищення житлових тарифів і одночасно скоротить соціальні пільги, збільшить зростання цін, викличе поетапне закриття виробництв, скорочення експорту і, як наслідок зростаюче безробіття, – що неминуче призведе до масових протестів.

Одночасно з цим, кремль розраховує на те, що розорений війною Донбас стане генератором колорадського совково-протестного руху по всій країні, за допомогою якого можна змінити діючих українських властей і встановити в Україні керовану кремлем влада совково-фашистського типу для встановлення впливу Росії над всією Україною .

У сформованій ситуації кремль зацікавлений у формальному продовження перемир’я, через представників ДНР він буде тішити світову спільноту, перемовлятися про припинення вогню, гуманітарних коридорах і допомоги мирному населенню, очікуючи початку в Україні економічного колапсу.

Тим не менш, в якості однієї з крайніх заходів, вести переговори з Путіним можна і потрібно – але боротьбу з терористами ні в якому разі не можна припиняти. Чим швидше території Донбасу будуть звільнені від впливу терористів, тим швидше відновиться підірвана тероризмом українська економіка і нормалізується криміногенна обстановка.

У терористів-виконавців класичний «цуг-цванг» – будь-який хід погіршує їх позицію і веде до поразки. У Росії терористів ніхто не чекає, мабуть, за винятком їхніх родичів. Після відновлення АТО терористи будуть знищені.

Коли закінчиться цей конфлікт? Якщо говорити про остаточне припинення конфлікту мирним шляхом, то тільки тоді, коли Володимир Путін офіційно заявить про те, що збройні заворушення в Донбасі є внутрішньою справою України. Тільки одна така фраза повинна прозвучати і конфлікт відразу ж буде вичерпано, або подібна заява з’явиться на офіційному сайті МЗС РФ. Зникне в провладних ЗМІ російська інформаційна та політична агресія, а разом з нею тут же самоусунуться терористичні організації ДНР і ЛНР, і незабаром в Донбасі настане мир і порядок.

Але поки подібних заяв немає, треба рішуче продовжувати вести боротьбу з тероризмом.

Важливо зрозуміти, що Росія буде підтримувати дестабілізацію ситуації в Донецькій і Луганській областях України доти, поки вона в змозі це робити.

Юрий ШУЛИПА

Comments

0 comments

Про Андрій Петренко

Avatar

Залишити відповідь

Ваша електронна адреса не буде опублікована.

one × two =

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.

Ми виявили Ad Blocker!

Для коректної роботи порталу просимо вимкнути Ad Blocker.
На сторінках відсутня агресивна реклама.

How to disable? Refresh