Люстрація влади – це загальносуспільна вимога

“Якщо до 2014 року ВО “Свобода” була єдиною політичною силою, що відстоювала ідею проведення люстрації, то сьогодні люстрація влади – це загальносуспільна вимога. В парламенті вже зареєстровано кілька проєктів законів про люстрацію, які необхідно негайно розглянути та ухвалити. Але ефективно оновити владу в Україні та провести реформи може лише парламент, який також необхідно люструвати”, – заявив заступник Голови Всеукраїнського об’єднання “Свобода”, народний депутат України, співголова депутатського об’єднання “Платформа реформ” Юрій Сиротюк під час зустрічі з членами спеціяльної моніторингової місії ОБСЕ в Україні 23 червня 2014 року.

Під час зустрічі сторони обговорили питання люстрації судової системи в Україні та перспективи ухвалення проєкту Закону України про люстрацію. Водночас парламентар скептично оцінив можливість проведення люстрації найближчим часом: “Ухвалення проєкту Закону про люстрацію означатиме, що більшість представників нинішньої влади, зокрема, й частина тих, що здобули владу за результатами Революції гідности, будуть усунені з владних кріслах, бо не пройдуть процедуру люстрації”.

Свободівець розповів, на яких засадах має відбутися люстрація в Україні та виокремив три ключові моменти, на яких необхідно зосередитись: переатестація правоохоронних органів, посилення кримінальної відповідальности та очищення владних структур, зокрема від колишньої агентури КГБ та компартійної верхівки. “В Україні люстрація має передбачати декілька етапів і проходити має разом з певними процесами. По-перше, загальна переатестація працівників органів державної влади та силових структур, адже за 23 роки незалежности ключовим принципом роботи стало не відповідність фаховим вимогам, а беззастережне виконання часом злочинних наказів керівництва. По-друге, необхідно жорстко посилити кримінальну відповідальність за вчинення злочинів незалежно від того, яку посаду займає той чи той чиновник, бо що вищу посаду він обіймає, то більшою має бути міра відповідальности. По-третє, повинна бути здійснена моральна процедура люстрації – очищення владних структур від колишніх агентів КГБ, працівників компартійної верхівки і тих, хто вчиняв злочини проти людяности за часів режиму Януковича”, – зазначив Юрій Сиротюк.

Також націоналіст зауважив, що у випадку не ухвалення проєкту щодо люстрації народ, ймовірно, проведе люстрацію новими виборами. І дуже важливо, щоб суспільство та представники ЗМІ контролювали чистоту списків політичних партій та виконання їхніх програмних обіцянок. “Надзвичайно важливо, щоб особи, які сьогодні потенційно потрапляють під люстрацію, в жодному разі не опинилися у виборчих списках тієї чи тієї політсили. Водночас, якщо ми не ухвалимо нове виборче законодавство – проєкт Закону про вибори за пропорційними партійними списками, не здійснимо внутріпартійної люстрації, як це вже робить ВО “Свобода”, тоді українську владу зможе очистити лише новий етап Революції гідности. Суспільство вже змінилося і воно більше не терпітиме, що влада послуговується старими методами”, – підсумував свободівець.

Comments

0 comments

Про Андрій Петренко

Avatar

Залишити відповідь

Ваша електронна адреса не буде опублікована.

five × 5 =

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.

Ми виявили Ad Blocker!

Для коректної роботи порталу просимо вимкнути Ad Blocker.
На сторінках відсутня агресивна реклама.

How to disable? Refresh