Українці в Чехії

У Чехії затримали голову федерації футболу Білорусі, який є активним прихильником режима Лукашенко

Вдень у вівторок, 30 листопада, Поліція у справах іноземців (Моравсько-Силезький край) затримала голову федерації футболу Білорусі Володимира Базанова та його дружину.

Відомство має підозри, що вони виїхали до республіки незаконно. За даними видання, 64-річний чиновник приїхав на матч футбольних збірних Білорусі та Чехії, який пройшов у рамках відбору до чемпіонату світу. Базанова затримали разом із дружиною безпосередньо перед початком гри.

Базанов є активним прихильником режиму Лукашенко. Напередодні міністр закордонних справ Чехії Якуб Кулганек заявив, що якщо голова білоруської федерації приїде на матч збірних, його буде депортовано з республіки.

Офіційний представник поліції Павла Йіроушкова відмовилася назвати імена затриманих, але підтвердила, що правоохоронці у ході перевірки.

«Є підозра, що вони в’їхали і перебували в Чеській Республикі, порушуючи чинні карантинні обмеження Міністерства охорони здоров’я. Ми також з’ясовуємо законність їхнього перебування на нашій території відповідно до закону про проживання іноземців», – сказала Йіроушкова.

Базанов є найзапеклішим сторонником політичного режиму Лукашенко. У листопаді 2020 року Литва, Латвія та Естонія включили його до своїх санкційних списків білоруських чиновників, відповідальних за фальсифікацію результатів президентських виборів та подальше придушення протестів у Білорусі. Всім їм заборонено в’їзд до названих країн.

Читайте нас : наш канал в GoogleNews та Facebook сторінка - Новини України