ЄС|NATO

У Берліні обговорюють безпольотну зону над заходом України

У Берліні обговорюють фактично безпольотну зону над заходом України шляхом залучення систем ППО на території Польщі та Румунії для захисту неба в західній частині країни.

Такий розвиток подій не виключають представники низки німецьких політичних партій, зокрема правлячої Вільної демократичної партії (ВДП) і “Союзу 90″/Зелені”, пише німецька газета FAZ.

Ідея збивати над Заходом України російські літальні апарати з використанням розміщених у Румунії та Польщі систем ППО НАТО, керованих військовослужбовцями НАТО, належить експерту Мюнхенської конференції з безпеки (MSC) Ніко Ланге (Nico Lange), а також генерал-лейтенантові Горсту-Гайнріху Браусу. На думку Ланге, це дозволило б створити на українському кордоні безпечну зону завширшки до 70 кілометрів.

А це, своєю чергою, допомогло б розвантажити українські сили ППО на інших ділянках фронту.

Агнєшка Бруггер (Agnieszka Brugger) з партії “Зелені” вважає правильним “розмістити системи протиповітряної оборони на кордонах сусідніх з Україною держав так, щоб вони могли захищати і західні частини України”.

Депутат СДП Маркус Фабер (Marcus Faber) зазначає, що кількість систем ППО і ракет до них уже зараз обмежена, тому необхідно гарантувати їхні достатні обсяги в довгостроковій перспективі.

“За таких умов я вважаю залучення західних систем ППО для захисту неба над Україною можливим”.

Читайте нас : наш канал в GoogleNews та Facebook сторінка - Новини України