Політика

Bloomberg: РФ, США і Китай рухаються до війни

Кожна велика держава сьогодні хоче стати сильнішою, щоб бути в більшій безпеці, тим самим зменшуючи безпеку інших. Світ загалом перебуває у найбільшій небезпеці, принаймні з 1950-х років.

Про це пише Bloomberg.

Захід вирішив, що йому необхідно зупинити Путіна на новій лінії фронту або зустрітися з ним пізніше в Молдові, Естонії або десь іще – можливо, в Арктиці або навіть у космосі.

Путін, зі свого боку, доручив своїй пропагандистській машині представити свою війну проти України як початкову фазу більш масштабної конфронтації із Заходом.

На момент написання цієї статті кожна сторона, схоже, сповнена рішучості утримати іншу від сходження на наступну сходинку сходів ескалації, водночас сама не бажаючи виглядати стримуваною.

Схожа спіраль закручується навколо США і Китаю. У китайській версії, нація, нарешті, оговталася від “століття принижень” з боку Заходу, і їй довго доводилося “приховувати свою силу, вичікувати свого часу”, щоб переконатися, що Вашингтон і його союзники не саботують її підйом.

На думку Пекіна, США здійснюватимуть стримування шляхом створення альянсів по всьому “першому ланцюгу островів” навколо Китаю в Південно-Китайському та Східно-Китайському морях.

Тож китайці відповідають, перетворюючи мілини, острівці та рифи в Південно-Китайському морі на військові форпости. З точки зору Білого дому, ці кроки виглядають як агресія, що вимагає укладення нових оборонних договорів і підготовки до війни. Ці кроки, своєю чергою, роблять Пекін ще більш параноїдальним.

Чи справді 2024 рік аналогічний 1938 року, чи він більше схожий на 1914 рік, коли великі держави Європи “уві сні” вступили в Першу світову війну? Ми не знаємо. Чи достатньо намагаються сьогоднішні лідери співпереживати один одному? Ми можемо тільки сподіватися, що вони продовжать говорити, але навіть це не гарантує розуміння”.

Читайте нас : наш канал в GoogleNews та Facebook сторінка - Новини України