У Бахчисараї просять Януковича відкрити в місті українську школу

Мешканці Бахчисараю звернулися до Президента України з проханням посприяти у відкритті в місті школи з українською мовою навчання. Ініціатором та натхненником у цій важливій для бахчисарайців справі виступив голова громадської організації “Кримський центр ділового та культурного співробітництва “Український Дім” Андрій Щекун.

Діти хочуть навчатися українською мовою!

“ Ми переконані, якщо будуть створені належні умови: окрема школа з українською мовою навчання, то бажаючих навчатися державною мовою збільшиться втричі. Це доводять і соцопитування населення. Існування школи з українською мовою навчання – це реально створені умови для забезпечення прав на отримання освіти державною мовою”, – зазначив Щекун.

Саме він був ініціатором у далекому 2001 році створення класів з українською мовою навчання в Бахчисараї. І свого добився. Попри саботаж місцевої влади бахчисарайцям тоді вдалося одразу ж відкрити всю паралель – одинадцять класів. Практично це єдиний в Криму приклад, коли було набрано дітей в усі 11 класів пори те, що влада відверто перешкоджала цьому, відмовляла в прийнятті заяв. Сьогодні вже жва випуски одинадцятикласників.

Бахчисарайці кожного року на перший і останні дзвоники, та й в інші святкові дні одягають вишиванки – чим виказують свою патріотичну позицію. У минулому році влада перешкоджала відкриттю першого українського класу. І завдяки саме Андрію Щекуну тільки першого вересня, попри заборону начальника Бахчисарайського відділу освіти вдалося вивести 1-У на лінійці і урочисто проголосити українському класу бути!

http://tavrijci.org

Comments

0 comments

Про Андрій Петренко

Avatar

Залишити відповідь

Ваша електронна адреса не буде опублікована.

15 + eight =

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.

Ми виявили Ad Blocker!

Для коректної роботи порталу просимо вимкнути Ad Blocker.
На сторінках відсутня агресивна реклама.

How to disable? Refresh