Новини

Жителі окупованого Новини привітали Україну з Днем Незалежності

Кримчани підготували до Дня Незалежності України привітання для співвітчизників. Як повідомляє Крим.Реалії, жителі анексованих кримських міст – Севастополь, Сімферополь, Бахчисарай, Феодосія – зібралися разом, щоб прочитати рядки з вірша Василя Симоненка “Де зараз ви, кати мого народу?” Ініціатори акції зазначили, що локації для зйомок розібрали не випадково.

Так, ролик потрапив Володимирський собор на Херсонесі, який нещодавно російський президент Володимир Путін запропонував зробити “руської Меккою”, Херсонеський маяк, навколо якого розташована російська військова частина, пам’ять пам’ятник Тарасові Шевченку в Сімферополі, біля якого періодично затримують місцевих проукраїнських активістів, будівля парламенту Криму і управління поліції у Феодосії. “Ідея ролика – показати, що ми всі українці, незалежно від національної, етнічної, релігійної та інших промов, незалежно від того, чи знаходимося ми на материковій Україні або в Криму – ми всі залишаємося громадянами України”, – розповів один з учасників обігу Михайло Батрак. “Хочемо нагадати материковим українцям, щоб вони не поспішали в розмовах на кухнях і в соцмережах називати всіх кримчан зрадниками.

І пам “ятали про те, що на півострові, незважаючи на тиск і репресії, залишається величезна кількість патріотів України”, – відзначили в творчій групі ініціаторів відео-привітання. День Незалежності України святкують у Криму через його анексії Росією. У попередні роки громадським активістам підконтрольні Кремлю влади півострова відмовляли погодити заходи, які вони хотіли провести на день народження України. Тім не менш, в цей день традиційно покладають квіти до українських пам’яток у різних містах Криму.

Читайте нас : наш канал в GoogleNews та Facebook сторінка - Новини України