Авторські статті

П’ять сценаріїв на день повернення Саакашвілі

10 вересня буде в стані війни стратегій. Влада вже відгородила пункт пропуску “Краковець” колючим дротом, та може в будь-який момент перекрити дорогу на ремонт, використовувати спецзасоби для глушіння зв’язку.

Та й, до речі, фото – та відеозйомка заборонена на режимному об’єкті. Але команда Саакашвілі все одно збирає активістів, а також українські і світові ЗМІ, щоб пройти кордон тріумфально. Хто кого обхитрує?

Розглянємо основні сценарії дій влади.

1. Влаштувати провокацію на кордоні і зірвати урочисте повернення Саакашвілі.

Можна організувати титушечну бійку і під цим приводом розігнати всіх активістів та журналістів. Тим більше, що напередодні у Львові була якась акція протесту, на якій спалили опудало Саакашвілі.

2. Пустити Саакашвілі в Україну.

Малоймовірний сценарій – не для того міняли комісію з питань громадянства і погрожували екстрадицією братові Саакашвілі, щоб Саакашвілі повернувся в Україну. Це покаже слабкість і непослідовність влади. Крім того, Саакашвілі буде все таким же гучним, але тепер ще й дуже незлим і в оновленому статусі головного ворога режиму Порошенко. Для влади це один з найгірших сценаріїв, а для Саакашвілі – це ідеальний сценарій.

3. Затримати на місці Саакашвілі і екстрадувати в Грузію.

Так як сама ситуація з позбавленням громадянства Саакашвілі виглядає підлою та політично-заангажованою, екстрадиція Саакашвілі в Грузії могла б просто підкреслити цинічність влади без серйозних для неї наслідків. Але не все так просто – реалізація цього сценарію ускладнюється євродепутатами, які будуть супроводжувати Саакашвілі. Екстрадувати Саакашвілі в Грузію на підставі політично мотивованих звинувачень, які не визнає жодна цивілізована країна в світі, і навіть Україна протягом останніх двох років, – цього не зрозуміють європейські партнери, хоча і навряд чи зроблять у відповідь будь-яких заходів. Враховуючи нещодавні переговори Порошенка з президентом Грузії, даний сценарій має цілком реалістичні шанси на реалізацію.

4. Просто не впустити Саакашвілі.

Мовляв співробітник прикордонної служби Петренко прийняв рішення не впускати Саакашвілі – влада тут ні при чому. Саакашвілі, зрозуміло, не здасться і ще кілька днів буде робити публічні спроби потрапити на територію України. А це означає додатковий піар для Саакашвілі і додаткові іміджеві втрати для чинної влади. Хоча влада може зробити ставку саме на цей сценарій, адже Саакашвілі не зможе влаштовувати нескінченне шоу.

5. “Чорний лебідь”, тобто малоймовірна подія, що практично неможливо передбачити, з масштабними наслідками.

Не дай Бог, але це може бути, наприклад, вбивство Саакашвілі російськими спецслужбами, яке серйозно вдарить по іміджу Порошенка і України.

Сценарію, який був би компромісним і хоч якось влаштовував обидві сторони конфлікту, я не уявляю. Тут або пан, або пропав”.

Олексій Мінаков

Читайте нас : наш канал в GoogleNews та Facebook сторінка - Новини України