Авторські статтіДуховне

«Твіти з Богом» в Ужгороді: на презентації книги. Фото

Коли я вперше зустрів 2014 року в Афінах молодого, сповненого ентузіазму священика на ім’я Мішель Ремері, то не мав поняття, звідки він. Француз, а може, бельгієць? Як було мені здогадатися, що він нідерландець – тим більше, що я знав, що зараз у Нідерландах майже немає молодих священицьких покликань? Але не тільки походження отця Ремері було мені невідоме. Також я не мав уяви про те, як наші життєві дороги поєднаються в майбутньому і які величезні плоди це знайомство принесе для Церкви в Україні.

Виявилося, що цей молодий священик – автор книжки, про яку я з великою цікавістю дізнався трохи раніше: «Твіти з Богом». Пам’ятаю, як думав, читаючи про неї в іспаномовних ресурсах: «Як би хотілося, щоб Церква в Україні мала цю книжку! Ця книжка потрібна в Україні!» Тоді я не здогадувався, що Боже Провидіння вибрало мене, аби втілити цей проект. А вже через кілька місяців мав нагоду зустріти автора. Це було під час з’їзду відповідальних за ЗМІ з кожної Конференції єпископів у Європі. Пам’ятаю свій страх, коли підійшов до отця Мішеля Ремері з запитанням, чи згодний він зробити версію українською мовою. Знову ж, я й не здогадувався про його відкритість до цієї ідеї, про ентузіазм і особисте бажання зреалізувати цей проект. Той самий ентузіазм і ті самі бажання цього року надихнули його звільнити у своєму графіку цілий тиждень, аби приїхати в Україну, розповідати про книжку, але насамперед – спілкуватися з людьми, особливо з молоддю.

Перша презентація відбулась у вівторок, 2 травня, у семінарії Мукачівської греко-католицької єпархії під Ужгородом. У залі можна було побачити багато молодих облич – не тільки семінаристів, а й дівчат і хлопців, які спеціально прийшли, щоби зустрітися з отцем Ремері.

«Мене запитували, нащо я написав таку товсту книжку, якщо молодь зараз не читає? По-перше, на обкладинці книжки є помилка, бо там написано, що автор – я. Ні, авторство належить самій молоді, бо цей текст народився через спілкування з нею, із запитань молодих людей з усього світу. По-друге, молодь читає. Може, вона зараз звикла до іншого способу читати, тобто до формату соцмереж, але читає весь час. І тому ми зберегли цей стиль, пишучи про теми, які обговорювали з молодими людьми твітами. Ця книжка особлива тим, що її не обов’язково читати послідовно, від початку й до кінця. Порядок читання “Твітів з Богом” залежить від тем, які цікавлять читача», – розповів автор.

«Твіти з Богом» – це більше, ніж тільки книжка. Це цілий медійний проект: є веб-сторінка і додаток для мобільних пристрів. Книжка – офф-лайновий вимір проекту. Сторінка поглиблює інформацію, подану в паперовому варіанті. Додаток дозволяє мати доступ через телефон або планшет до розширеної інформації про те, що читаю у книжці, але пропонує також молитви й обряди таїнств різними мовами. Маємо надію, що незабаром буде українська версія цих ресурсів.

Після презентації молодь мала змогу поставити отцю Мішелеві Ремері запитання та попросити його про автограф.

Увечері відбулася ще одна важлива зустріч: із владикою Міланом, єпископом Мукачівської греко-католицької єпарахії.

Наступні презентації «Твітів з Богом» відбудуться в четвер, 4 травня, цього разу у Львові: о 16:00 в Українському католицькому університеті, а о 18:30 – у книгарні «Є» на просп. Свободи, 7.

Директор КМЦ, EWTN: о. Дієго Саєз Мартін ОМІ

Фото: о. Дієго Саєз Мартін ОМІ

Читайте нас : наш канал в GoogleNews та Facebook сторінка - Новини України