Тварин до нічного способу життя спонукали люди

Всім відомо, що нічний сон для живих істот набагато більш корисний, ніж денний. Так, при постійному відсутності стабільного нічного сну синапси головного мозку тварин були більш активні, а рівні амілоїду ставки підвищувалися на 25 відсотків, що є шкідливим та руйнівним. А між тим люди, втручаючись у природу, позбавляють тварин корисного нічного сну.

Дослідження вчених, зокрема Кайтлін Гейнор (Kaitlyn Gaynor) і її колеги з Каліфорнійського університету в Берклі показали (публікація в Science), що в областях, зайнятих людиною, активність ссавців вночі в середньому в 1,36 рази вище. А у диких кабанів у Польщі ці цифри змінюються від 48 відсотків нічного життя в глухих лісах до 90 відсотків — у населеній місцевості.

При цьому помічено, що навіть “нешкідливе” спостереження за тваринами не викликає у останніх захоплення, і вони прагнуть піти в тінь нічного способу життя.

Добре це чи погано для тварин? Поки що немає певної відповіді на це питання, але теоретично, можна припустити, що такий збій в програмі поведінки навряд чи призведе до позитивних результатів. Адже якщо звір звик годуватися при світлі дня, вночі шукати їжу йому буде набагато складніше.

Кандидат наук Кайтлін Гейнор з Каліфорнійського університету в Берклі довела, що особливо шкодять люди тваринам своїми війнами. Так, під час військових дій у Мозамбіку було знищено 90 відсотків живих істот на території національного парку.

В якості екологічної безпеки біологи пропонують обмежувати вторгнення в дику природу хоча б у певний час, наприклад, під час шлюбного сезону птахів.

Comments

0 comments

Залишити відповідь

Ваша електронна адреса не буде опублікована.

4 × 1 =

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.

Ми виявили Ad Blocker!

Для коректної роботи порталу просимо вимкнути Ad Blocker.
На сторінках відсутня агресивна реклама.

How to disable? Refresh