ЄС|NATO

Турецький танк Altay потрапив у військо через 11 років після появи прототипу. Відео

Офіційним стартом проєкту турецького танка Altay можна вважати 2008 рік, а контракт на виробництво серійних машин було укладено у 2018 році

Джерело: Defence Express
Турецька армія отримала перші вітчизняні танки Altay, які будуть використовуватися для проведення випробувань – про це повідомляє виробник танків компанія BMC Savunma Sanayi.

Як відзначають у виданні Anadolu, танки готові до серійного виробництва і, за словами голови правління Мурат Ялчинташ, наразі немає жодних перепон до цього не залишилося.

Раніше ми вже розповідали про турецький танк Altay як доволі промовистий приклад в контексті того, як довго створювати власний танк. Нагадаємо, загалом ініціатива турецького національного проекту з виробництва танків (MİTÜP — Milli Tank Üretimi Projesi) була розроблена ще в минулому сторіччі в середині 90-х років.

 

У березні 2007 року Виконавчий комітет оборонної промисловості Туреччини уклав контракт на суму близько 500 млн доларів з компанією Otokar на проектування, розробку та виробництво одразу чотирьох прототипів національного основного бойового танка.

Офіційним стартом проекту вважається 29 липня 2008 року, коли Туреччина підписала контракт з південнокорейською Hyundai Rotem на суму близько 540 млн доларів щодо допомоги в проектуванні та передачу технологій (турецький танк створювався на основі південнокорейського K2 Black Panther).

Через два роки, у квітні 2010, було опубліковано перше тривимірне зображення майбутньої машини, а ще через два роки – у 2012 – зібрали перший прототип. У 2018 році стало відомо, що Оборонний секретаріат Туреччини уклав контракт на постачання 250 серійних танків Altay з BMC Defence Industry як головним підрядником (яке замінило Otokar) з опціоном на розширення до 1000 танків.

Проект не можна назвати безпроблемним, зокрема одним з основних “гострих кутів” був двигун, але зрештою Туреччина зупинилася на південнокорейському Hyundai Doosan Infracore DV27K від Hyundai Rotem потужністю 1500 к.с. Питання також були і з трансмісією, але зрештою Туреччина таки домовилася з Південною Кореєю щодо трансмісії SNT Dynamics EST15K від SNT Holding.

Читайте нас : наш канал в GoogleNews та Facebook сторінка - Новини України